Kapicka

Je nějaký bezplatný program,který umí najít nečistoty v hloubce pc?

Jsou nějaké programy bez registrace a bez placení?Mám v pc pár nečistot a potřebuji je odstranit,antivirák nic nenašel a potřebuji aby program mohl zasáhnout do hloubky pc.Myslíte,že by bylo riskantní použít Combofix?
Doplňuji:
Mám tu např. ještě nějaké zbytky MyWebSearch,(které nejdou odstranit ccleanerem a ani přes ovládací panely),TornTV a nějaké další podobné.

Nejlepší odpověď
Bedy

Co si máme představit pod pojemem nečistoty?

Combofix nepoužívejte, pokud Vás někdo zkušený nevyzve, abyste ho použila. To je velmi nebezepčný nástroj a používá se jen v krejních případech.

Určitě nepoužívejte různé zázračné programy jako Advanced Systemcare, AVG Tune UP, Tune Up Utlities, Zrychlení počítače, SpeedUpMyPc apod.

Jestli máte nějaké pochyby o funkčnosti počítače, pošlete mi prosím výpis z programu Hijackthis a podívám se, zda-li je počítač v dobrém či špatném stavu.

Hijackthis stáhenete z http://source­forge.net/pro­jects/hjt/files/la­test/download
Program uložte na plochu, spusťte, klikněte na Do a system scan and save logfile. Po kontrole se vytvoří na ploše soubor hijackthis.log
Ten nahrajte na leteckaposta.cz nebo na jiné úložiště (uloz.to, edisk.cz apod.)a odkaz mi pošlete vnitřní poštou nebo ho vložte sem jako doplnění otázky.
Doplňuji:
No tak na tyhle zbytky bude nejlepší projet počíatč Hijackthisem a potom až mi pošlete výpis, tak pak Vám dám další instrukce a hezky to důkladně ale bezpečně odstraníme 🙂

Další odpovědi
pl4toon

Combofix nepoužívejte bez odborného dohledu. Je to mocný nástroj, který při neodborném použití ale může i znefunkčnit operační sytém, či úplně znemožnit jeho opravu. Musí se s ním umět!
Jestli máte problém s havětí v systému, jděte na http://www.viry.cz/ mají tam fórum, kde odborníci v oboru zdarma radí uživatelům jak se zbavit nezvaných hostů na hardisku.

anonym

Co koukám do vloženého logu, je tam určitě velký balast.

A máte tu přístupy virů / hackerů.
V souboru Hosts máte aby při vložení adresy Google.tld proběhlo přesměrování na server 216.239.32.20. To znamená že útočník může zjistit veškerá hesla. Doporučuji vložit obsah souboru hosts do diskuze, pomohu Vám jej očistit. Jak jej otevřít již naleznete zde → http://navody­.c4.cz/hosts

Dále menší chybka. Z vlivu reklamního softwaru vám instalátor změnil v Internetu Exploreru domovskou stránku na → http://websear­ch.youwillfin­d.info/ můžete ji změnit opět v nastavení. To zas můžete učinit podle tohoto návodu http://window­s.microsoft.com/cs-cz/internet-explorer/change-home-page .

Dále doporučuji odinstalovat následující programy pomocí Revo Unistaller na pokročilý mód http://www.re­vouninstaller­.com/start_fre­eware_download­.html :

  • AVG Security Toolbar, My Web Search Bar Search Scope Monitor, MyWebSearch Email Plugin, My Web Search Service

Pokud nemůžete uvedený program nalézt vypište jej do diskuze kde Vám napíši cestu pomocí které jej smažete

Eda69

CCleaner je užitečný prográmek ale nejsem si jist o jakých nečistotách to mluvíš. Já osobně doporučuji jednou za čas formátovat pevný disk, tedy systémový disk, to je jedinná jistota :)

OLDA321

Měl jsem AVG TuneUp ten ale něco stojí, jako bezplatnou verzi by jsem doporučil ccleaner.

lukas.zmizik

Jak tu bylo řečeno o programu Hijackthis, tak dá se výpis logu zkopírovat na stránky http://www.hi­jackthis.cz/ a po odeslání se tam také rádoby v češtině objeví popis k jednotlivým položkám.

anonym

Rozhodně bych se vyhnul předávání obsahu registrů někam na web kde to slouží ke zkoumání pro vysoké školy jako je statistika. I tyto stránky odpovedi byly v průzkumu před 2mi lety. Zdánlivý odborník ti sice možná něco najde, jenže počítačům natolik nerozumí, aby na otázku proč zmizela položka hybernace neodpověděl že je potřeba zeptat se na nedávnou změnu v nastavení Bios. Program hijack považuji za nebezpečný pro systém. To, že vám antivir nic nenajde, neznamená že je někde chytrý vir který se skrývá.

Sledujte počítačové časopisy, třeba PC, nebo Chips v blízké trafice. Určitě tam něco najdete. Myslím tím bootovací systém na bázi linuxu s antivirem který vyhledává na disku na kterém neběží systém, tedy kontroluje off-line. Nevím jestli to popisuji správně. Ale třeba takový rescue disk od Kaspersky je super, při kontrole funguje internet, prohlížení souborů, stahují se aktualizované databáze virů. Takže do trafiky sledovat, číst dvd přílohu.

Kapicka

http://letecka­posta.cz/382418832 kdyby náhodou nedošlo zprávou

Bedy

I564: tazatelka instrukce již obdržela, místo posílání obsahu souboru hosts se to vyčistí přes Hijackthis fixnutím položek, změu domovské stránky těžko uděláte bez odinstalace toho toobaru, protože na pozadí běží rezident, který zabraňuje změnám a násilného rvaní Revo Uninsatllerem jsem doporučil jiný postup, a to bezpečné odstranění AdwCleanerem. Ten to zrovna vezme všechno najednou, krom AVG Security Toolbaru, který si tazatelka odinstaluje ručně.
Děkuji 🙂