Ladič pian

Jak správně formulovat stížnost pro Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci ?

Dobrý den pane inženýre,
koupil jsem tzv. víno ale po prozkoumání z čeho to je se chci zeptat jestli je možné výrobu takového roztoku zakázat? Jde o SKLEPNÍ SVÍCEN.
inf.
Plněno pro Vinařství Ludwig s.r.o. Palackého 956, Roztoky. Země původu Maďarsko. Ovocné víno s višňovou příchutí se sladidly.
Složení: ovocné víno, konzervant E 202, sladidla E 954, E 950, aroma, barvivo E 102, E 122, E 131. Obsahuje oxid siřičitý. 1,5 L, 10% obj.

Jde mi o to, že by se nemělo a já bych to tedy zakázal, vyrábět zcela nepoužitelnou močůvku a nazývat ji vínem. Stačilo by už jednou říct dost, to na trh a do Albertu nesmí. Prosím, dodavatelů máme dost a mnoho z nich dodá skutečné víno. Chtěl jsem něco na nachlazení ale tvrdý alkohol nemusím.. Připadám si jako svině které se z kýblu vylejvá obsah mokrých popelníků. Netuším tudíž, jestli jsem ještě člověkem. Budu rád za odpověď.
http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/599927/vino-roku.jpg

Odpovědi
anonym

Takto:

waser

Jdete rovnou za poslancem aby prosadil zakazat títo a podobním"močůvkám" nazývati vínem .Do tí doby to prodejci takhle mohou prodávat a žádná instituce na ně nemůže .Proto stížnost je ted zbytečná

Ladič pian

V případě Vámi uvedeného výrobku se nejedná o ,klasické" víno, ale jak je uvedeno na etiketě o ovocné víno, což je nápoj vyrobený alkoholovým kvašením šťávy z ovoce, s výjimkou hroznu révy vinné, kterou je možno před kvašením upravit přídavkem vody a cukru. Při nákupu takového výrobku tedy nelze očekávat podobnost s vínem z hroznu z révy vinné.
Aby nedošlo k záměně takového výrobku je zakázáno nabízet k prodeji vína určená pro spotřebitele společně s ovocnými viny, vinnými nápoji, alkoholickými nápoji nebo jinými nápoji, které by mohly způsobit záměnu s vínem, pokud nejsou odděleně umístěny a zřetelně označeny.
Na základě Vašeho podání byla v rámci svých kompetencí inspektory SZPI provedena kontrola dodržování povinností při uvádění potravin do oběhu plynoucích ze zákona Č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích, ve znění pozdějších předpisů, a z právních norem ES, v jedné z provozoven společnosti Ahold.
V den kontroly bylo zjištěno, že ovocná vína jsou nabízena k prodeji odděleně od ostatních vín pod regálovým označením vinné nápoje, což je v souladu s platnou právní úpravou. Ke kontrole složení byl ze strany inspektoru SZPI odebrán vzorek výrobku ,Sklepní svícen červený". Po obdržení výsledku z laboratoře Vás budeme informovat o jejich znění.

Ladič pian

Za víno považuji i ovocné, dělá se i z rýže. Jenže když už tam nedají ani ten cukr ale 2 náhražky tak to je moc. Nedávno, ještě před asi 25ti lety se vyrábělo jablečné a rybízu, říkalo se tomu čůčo. Tam bylo cukru! Na svařák v zimě jako dělaný.