Pažout

Jak si zařídit průkaz že mi je 15 na slevu jízdného na autobus?

Doplňuji:
že mi je míň než 15 abych měla poloviční jízdné

Nejlepší odpověď
anonym

Zajdi si do přepravní kanceláře, vyplň si formulář na průkazku a až ji budeš mít potvrzenou, můžeš začít nižší jízdné využívat.

Další odpovědi
Anuket

Pokud denně nedojíždíš např. do školy (dostala bys k vyplnění tzv. „žákovský průkaz“), řekni si jen o průkaz, kde je uvedeno, že máš pod 15 let. Vyplnit to jdi s rodiči, případně pokud máš pas, vezmi si ho s sebou. Já osobně chodila do kanceláře Českých drah (jsme větší město, u nás jsme spojení i s městskou hromadnou dopravnou a místními meziměstskými autobusy), za vyhotovení jsem nic neplatila, ale pozor(!) – nezapomeň si donést, v rámci možností, aktuální fotku.
Doplňuji:
P.S. – vydávání bylo na počkání, ihned.