msi

Slevy na dopravu do školy autobus+vlaky – poradíte?

Zdravím Vás, chtěl bych poprosit, jestli by někdo jakkoliv poradil, ať už odkaz nebo rada…
o co se jedna: budu jezdit do školy a doted jsem jezdil jen vlakem a mhd, ale teď budu jezdit hodně busem a vlakem minimálně. Jde mi o to, že se nevyznám ve slevách pro autobusy. Mám inkartu..ta je na vlaky a tu na autobus nemohu použít, pak ještě oranžová karta vydis prý lze na i na autobusy. Pak lze i nějákou ISIC kartu. Ale ta co sem našel poskytuje slevu 10% na mé spoje..což je velmi málo no.
Jedná se mi o Královehradecký kraj + Pardubický kraj.
Děkuju za jakoukoliv odpověď.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

V pardubickém a myslím i v královehra­deckém platí karta IREDO a ta platí jak na busy tak na vlaky. Musíš však kartu na jméno. V rámci tarifního pásma je jedno zda pojedeš vlakem nebo busem nebo třeba i několikrát kombinovat.

Další odpovědi
gecco

Neexistuje celostátní systém slev (apod.) autobusové dopravy…
😉
Takže si zjisti, s jakými dopravci bys rád jezdil – a na jejich webu (nebo v informační kanceláři) zjistíš, jaké slevy nabízí a za jakých podmínek…