panenka

Jak si prohlédnout fotky přes zpravu zip

Dobrý večer ted mě kolegyně poslala přes meil fotky chtěla bych si je prohlédnout ale nejde to.Obdržela jsem je v zip můžete mě poradit jak si prohlédnout?když na to kliknu zeptá se mě to zda to chci otevřít nebo uložit dám otevřít kliknu na foto a nic můžete mě poradit co dělat?děkuji

Nejlepší odpověď
chudst

ZIPku by snad mel zvladnout i Windowsacky prohlizec, ne? Pokud ne, tak si stahnete bud WinRAR (ktery je ale placeny), nebo neco neplaceneho – IZArc, Power Archiver, 7-zip apod. Nainstalujte, otevrete si ZIPku v nem a rozbalte si to do nejake sve slozky – pak jiz s obrazky muzete normalne pracovat a ZIPku smazete.

edit.: einstein: je to legalni, procpak by nebylo? 7-ZIP je volne siritelny.
Doplňuji:
Jop, omlouvam se, drobna nepresnost – PowerArchiver je taky placeny.

Další odpovědi
hanulka11

já mám na to program WinRAR

jennysh

Použil bych IZArc ,jak tady říká kolega je zdarma a používá se v XP,Windows 7 a Ubuntu,jede zcela bez problémů, a je dostačující.

einstein

Já používám winRAR ale jde použít i 7-zip a mnoho dalíš tento odkaz je na download 7-zip nezaručuju že je to legální

Zdroj: http://www.7-zip.org/downlo­ad.html

Michal Kole

PowerArchive, WinZip, WinRar jsou placené
7-Zip, IZarc je zadarmo

Skalda

jakzkoliv archiver→ prave tlacitko mysi → rozbalit (extrahovat) do stejny nazev jako archiv. klik rozbali se archiv do slozky ve stejnem adresari.