Avatar uživatele
pn65

Jak si ochránít internetové bankovnictvi?

Zajímavá 0 před 2065 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Tak je to kombinace všemožných prvků. Ale pokud chceš mít naprostou jistotu, tak ti stačí potvrzování transakcí přes sms kód, což už je dneska standard v kombinaci s mobilem bez OS, ten totiž nejde zavirovat.
Jinak nic ve zlým, ale nepředpokládám, že těch pár fufňů, co máš na účtě budou nějakému hackerovi stát za úsilí. 😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mám se rád

Není důvod. Takže nechránit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Alesh to docela rozvedl. Ještě bych mohl přidat doporučení (zda použít záleží na tom jak moc to bankovnictví má být chráněné): Pro bankovnictví extra systém (dual boot), pokud ne, tak alespoň extra uživatele (samozřejmě pak nepoužívat pro nic jiného).

Bacha: Každý další stupeň zabezpečení znamená další ztížení práce. Vždy je nutné volit nějaký kompromis.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orestez

Už jsem na toto téma kdysi odpovídal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Brblal

A co si nechat v bankovnictví jen plat a zbytek vložit do spořícího účtu (úrok sice není velký, ale nějaký je), mimořádné platby potvrzovat SMSkou, která mi přijde na mobil.

Jinak do int. bankovnictví chodím vždy přes zabezpečené připojení (https).

Upravil/a: Brblal

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Dát to do Švýcar, ale je tam asi 10 melounů základ

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Brblal: Dotaz je na to jak zabezpečit internetové bankovnictví. Já tedy internetové bankovnictví používám i na správu spořících účtů.

před 2064 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orestez

@Alesh, kdo nepoužívá OS, má zavirovaný mobil? Mohl bych tě zfleku naučit.

před 2065 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… píše, že mobil bez OS nejde zavirovat …

před 2065 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Cože?

před 2065 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Aleshi,
ohodnotila jsem sice Vaši odpověď, ale ten poslední odstavec jste si mohl odpustit. Nejen proto, že se útoky na peníze uživatelů internetu množí a zkouší se tzo i na poměrně malé částky.

před 2064 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek