pn65

Jak si ochránít internetové bankovnictvi?

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak je to kombinace všemožných prvků. Ale pokud chceš mít naprostou jistotu, tak ti stačí potvrzování transakcí přes sms kód, což už je dneska standard v kombinaci s mobilem bez OS, ten totiž nejde zavirovat.
Jinak nic ve zlým, ale nepředpokládám, že těch pár fufňů, co máš na účtě budou nějakému hackerovi stát za úsilí. 😉

Další odpovědi
Mám se rád

Není důvod. Takže nechránit.

Dochy

Alesh to docela rozvedl. Ještě bych mohl přidat doporučení (zda použít záleží na tom jak moc to bankovnictví má být chráněné): Pro bankovnictví extra systém (dual boot), pokud ne, tak alespoň extra uživatele (samozřejmě pak nepoužívat pro nic jiného).

Bacha: Každý další stupeň zabezpečení znamená další ztížení práce. Vždy je nutné volit nějaký kompromis.

orestez

Už jsem na toto téma kdysi odpovídal.

Brblal

A co si nechat v bankovnictví jen plat a zbytek vložit do spořícího účtu (úrok sice není velký, ale nějaký je), mimořádné platby potvrzovat SMSkou, která mi přijde na mobil.

Jinak do int. bankovnictví chodím vždy přes zabezpečené připojení (https).

Kryšpín

Dát to do Švýcar, ale je tam asi 10 melounů základ

Dochy

Brblal: Dotaz je na to jak zabezpečit internetové bankovnictví. Já tedy internetové bankovnictví používám i na správu spořících účtů.

orestez

@Alesh, kdo nepoužívá OS, má zavirovaný mobil? Mohl bych tě zfleku naučit.

Mc Merkurion

… píše, že mobil bez OS nejde zavirovat …

Alesh

Cože?

ivzez

Aleshi,
ohodnotila jsem sice Vaši odpověď, ale ten poslední odstavec jste si mohl odpustit. Nejen proto, že se útoky na peníze uživatelů internetu množí a zkouší se tzo i na poměrně malé částky.