Avatar uživatele
Registrovaný

jak sestra daruje pozemek bratrovi a jeho manželce

sestra mého muže ( jsme manželé) nám chce darovat pozemek, jehož vlatníky je ona a její manžel, jak postupovat a platí se v tomto případě nějaká darovací daň? Vlatníky musíme být oba vzhledem k žádosti o hypotéku. Pokud ano, jakou nejmenší částku je možno v daru uvést? Děkuji moc za odpověď
Doplňuji:
oba manželské páry žijeme ve svých společných domácnostech 25 let, každý pár samozřejmě v jiném bydlišti :). Stačí tedy sepsat darovací smlouvu doma a dojít úředně ověřit podpisy a s tímto se dostavit na katastrální úřad?

Odpovědi:

Avatar uživatele

Pokud oba páry žijete nejméně rok*) ve společné domácnosti (každý pár ve své, ne všichni 4 pohromadě), jste osvobozeni od placení darovací daně bez ohledu na hodnotu daru (takže do darovací smlouvy uveďte částku +/- reálnou). Dokonce ani nemusíte podávat daňové přiznání.
___
*) pokud ne, počkejte na uplynutí této doby - pokud můžete
Doplňuji:
Ano - stačí sepsat darovací smlouvu (se všemi náležitostmi - nechte si smlouvu notářem raději sepsat, nejen ověřit podpisy), alespoň ve třech stejnopisech. Pak na katastr podat návrh na vklad (na formuláři, opět tři stejnopisy). A - samozřejmě, původní vlastníci musí přinést doklad, z něhož je zřejmé, že jsou ´původními´ vlastníky nemovitosti.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 775
Zlatý mosoj 433
Zlatý gecco 271
Zlatý ivzez 253
Zlatý Hlada 251
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 173
Zlatý led 171
Zlatý annas 158

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.