Avatar uživatele
pastel.ka

Jak sehnat slušného nájemníka?

dala jsem inzerát na pronájem svého bytu, uvedla cenu i kauci.
Přesto se mi stále podbízí zájemci, kteří nepracují, nebo jsou na dávkách a je jasné, že na bydlení nemají peníze.
Nájem jsem uvedla za polovinu obvyklého, místního, tržního nájemného a přesto nemohu sehnat slušného nájemníka.
Mám krásný, jižní byt 90m2, zahrádka – ohniště, půda, sklep , garáž, internet zaveden a za 4 000,– to nikdo nechce…je to normální ? Jak to mám řešit ? Prodat to zatím nechci…
Doplňuji:
jedná se o Broumov, okr. Náchod

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? petka, kropitko, annas, anonym, nabubindes, Bumbes před 5056 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ReHu

Možná je to právě chyba, že to je poloviční cena. Někomu se to múže zdát podezřelé. Já bych uvedla cenu pouze mírně pod obvyklou nebo stejnou jako jiní.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kropitko

Pokud se Vám byt nedaří pronajmout již delší dobu,tak si myslím,že by jste mohla kontaktovat některou realitní společnost,která by Vám i poradila za kolik pronajímat,zároveň by vše zařídila a po právní stránce ošetřila.
Doplňuji:
Popelko,nevím jaké máte zkušenosti s realitkama,ale já musím říct,že vždy platil provizi ten,co si to pronajímal a většinou to bylo ve výši jednoho nájmu+ služby na měsíc. Takže já bych se po delších nezdarech klidně na ně obrátila…jinak já bych to taky brala,ale muselo by to být někde u Prahy,vzhledem k ceně,to nepřichází v úvahu…:-DD

Upravil/a: kropitko

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
1popelka1

Já bych vaši nabídku hned brala a to nejsem sociální případ:-) Ale stěhovat se budu až koncem roku…
Ono taky záleží na tom, v jakém prostředí je byt (u cesty, u parku, v centru, na okraji města), jaká je dojezdnost do centra, do práce…

Realitku bych volila až jako poslední možnost (účtují si velké peníze), nejdříve bych inzerovala na netu a v tisku a mezi přáteli.

Nebo, pokud je blízko vás univerzita, co zkusit byt pronajmout vysokoškolákům? – inzerát pak stačí vyvěsit na nástěnce ve škole.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bumbes

Také záleží na tom, kde jste tu nabídku inzerovala. Někdy to chce opravdu současně do několika médií najednou, na internetu, do tiskovin regionu i v supermarketech bývají inzertní nástěnky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
.

nevim, kde se byt nachazi, ale zvednete cenu na 10000, kauci na 30000 a dejte to i do realitek. pridejte do popisu neco jako – kvalitni bydleni a uvidite, ze se Vam nekdo ozve…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hrášek

A co ještě slevit,nebo zadarmo!

Slušného nájemníka jen tak neseženete,poptejte se známých,tam snad pár slušných lidí najdete.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alexandra

Asi tam u Vás mají všichni byty,to u nás v Ostravě by Vám utrhali ruce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elektrikář

Nejlepší se poptat v okolí, nabídnout mladým manželům a hlavně smlouvu u notáře.

před 4946 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

Hm ☹,to je dost daleko,ale párkrát jsem tam byla a je tam moc hezky. Vyzkoušejte kontaktovat pár realitních kanceláří a uvidíte,co Vám nabídnou. Pak jak píší ostatní musíte dát inzeráty všude kam se dá. Mám ověřeno,že Annonce je super. Jasně,že Sreality jsou ještě lepší,ale nevím,jak je to tam s placením…

před 5056 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek