devi344

Jaké má výhody nebo nevýhody bydlet v centru Prahy?

Nejlepší odpověď
gecco

Výhody – máš to blízko (dochodná vzdálenost) k většině pražského kulturního dění.
Nevýhody – všude plno lidí, problémy s parkováním, horko, prach…

Další odpovědi
setapouch

K nevýhodám bych dodal horší „nakupovatelnost“ běžných potravin.

Výhoda? Krásné bydlení ve staré zástavbě. A ta úleva, když člověk přijde z rozpálené ulice do chladnéhodomu… k nezaplacení :D

anonym

Na příjmy-levné nájmy!

lexx

Všadě blízko – metro Tě tam sveze, v případě změny zaměstnání apod. Nevýhody ? Blaze ale draze, říká se. I když…na Jižáku (P-4) jsou nájmy a ceny srovnatelné s průměrem akorát že to není centrum, že jo.

pusinka50

Bydlela jsem přímo v centru Prahy u Václaváku 25 let. Doprava jedině metro nebo tram ve Vodičkově-Jindřišské ulici. Parkování jedině na placenou kartu. Při zhoršeném počasí smog a inverze. Všude mraky lidí. Daleko do obchodů potravin. Samé zlatnictví a ex-change kanceláře. Ceny všeho vysoké.
Nyní bydlím na Jižňáku, sice v paneláku, kde člověk musí ztlumovat večer TV kvůli sousedům, ale jsem celkem spokojená. V blízkém okolí 4 supermarkety a nedaleko Chodovské centrum. Před okny parčík a klid.
Byla bych sice radši za vlastní baráček, ale bohužel je o to o financích.
Doplňuji:
Ještě dodám, při koupi bytu na sídlišti, třeba právě na Jižním Městě do osobního vlastnictví je nejen mnohem nižší cena bytu, než byt blíže k centru, ale i nájem je mnohem nižší. U bytu v OV vlastně neplatíš nájem takový, když je byt majitele, platíš jen za služby družstvu vlastníků.

sesednizkola

Podle mne ma bydleni v Praze jen vyhody. Vse je blizko, na Vaclavaku je Albert, ve Vodickove Billa, na Narodce Tesco, spousta vecerek kde se daji potraviny nonstop nakoupit za normalni ceny, tak jaka nedostupnost potravin. Parkovani na Praze 1 je za pakatel, stoji asi 700 kc na rok, pokud tam mate trvaly pobyt. Ze je tu vse drahe muze take napsat jen clovek, ktery videl centrum Prahy mozna tak na obrazku. Je tu spousta restauraci a hospod s pivkem za 25 kč a jidlem za 70, chce to jen otevrit oci. Klid tu take je, Kampa, Letna, Stromovka atd. …toho je mraky, vsechno kousíček pěšky, natož tramvají. Jasne, ze kdyz chci krmit slepice a chodit kazdy den na houby, tak se nebudu stehovat do centra Prahy, ale pujdu treba do Řeporyj.