Klára K.

jak se zbavit ‚ochranné slupky‘ ?

Nejde o žádnou slupku u ovoce nebo tak, chtěla jsem se zeptat, jak se zbavit takové bezemoční slupky, kterou jsem si na sobě vytvořila?
Nevím jak to mám přesně vysvětlit… Prostě jsem se dřív docela ráda svěřovala s tajemstvími kamarádkám atd., sice ne s nějakými moc osobními, ale třeba že se mi někdo líbí atd., ale poslední dobou jsem si na sobě vytvořila takovou ochrannou slupku, která mi v podstatě zabraňuje se jakkoliv a komukoliv otevřít nebo vůbec nějak ukázat nějaké ty větší emoce, a potom je mi to líto, protože bych se chtěla někomu svěřit, ale nemám komu (nebo spíš nikomu moc nedůvěřuji). Píšu si deník, kam tohle všechno, co nemůžu nikomu říct, píšu, a to mi dělá trochu problémy, nejspíš ze strachu, že si to někdo přečte.
Ona ta ‚tajemství‘ jsou v podstatě blbosti, nic strašně moc podstatného, a nejhorší, co by se mohlo stát, kdyby se to někdo dozvěděl by bylo, že bych z toho mohla mít trapas nebo tak, což mi ani tak nevadí. Ale prostě vždycky když se už chci někomu svěřit a zlomit tu hranici, tak nějakej hlas v mojí hlavě řekne „hele, raději ne, lepší bude si to nechat pro sebe.“
Párkrát jsem zkoušela být alespoň trochu otevřenější, problém ale je, že se po mně pak ostatní divně koukají, protože na to nejsou zvyklí, což mě znervózní a uzavřu se ještě víc…
Páni, no docela dlouhej text, snad vás to neodradí, já vím, že to zní jen jako naříkání puberťačky (ono taky je), ale už mě to fakt štve, protože se vlastně nemám už s kým bavit. :D

Nejlepší odpověď
gecco

Evidentne ti chybi clovek, kteremu bys duverovala…
😉
Takoveho ale nenajdes mezi obycejnymi lidmi – musis hledat mezi lidmi spriznenymi, tobe blizkymi chovanim, zajmy…
___
Poradim ti – nejdriv si najdi ten zajem – a pri jeho provozovani najdes i duveryhodne lidi…
Ja mam kamarady/ky, kterym sverim cokoli – od tajemstvi pres hotovost ci klice od bytu po zivot me/ho blizke/ho (vlastni zivot je vuci tomu bezvyznamny) – a jsou to kamaradi a kamaradky, s nimiz sdilim zalibu (konkretne sport)…
😉

Další odpovědi
postcd

ujisti se, že nikoho nepomlouváš a že to, co někomu říkáš není nějak nevhodné, samozřejmě probírat některé věci s lidmi, se kterými se příliš neznáš může vést k tomu že se se nebudou chtít otevřít a pokračovat v komunikaci. pokud budeš mluvit o soukromých věcech s lidmi, se kterými se blíže znáš a budou na tebe „nějak divně dívat“ tak je dobré zjistit co si myslí. jinak pokud máš strach z odmítnutí, tak si vygoogli tuto frázi ve vyhledávači jako google.cz, jak to překonat. to, že se většina lidí se nad něčím podivuje, nebo to odmítá nemusí zdaleka znamenat, že tvůj názor je chybný