jerkam

Jak se v notebooku píšou odmocniny, mocniny např. odmocnina z 500 či a na 5?

Doplňuji:
a jak se píše třeba 3 odmocnina?

Nejlepší odpověď
verka

Vložení – rovnice- a tam je několik okének, napíšou odmocninu a číslo lze doplnit./√5OO ve Wordu to mám i s tou čárou nad, nevím proč to nevložím celé/

V nabídce je i třetí odmocnina, stačí vybrat příslušné okénko. Mám možná jiný program, ale vše mi nabízí. Našel jste nabídku rovnice?

Další odpovědi
Marsyas

Odmocnina těžko, horní index je klávesová zkratka pravý ctrl+pravý shift+%

anonym

V textovém editoru WRITER z balíku kancelářských aplikací OpenOffice vložíte do dokumentu takový jednoduchý i složitější matematický výraz pomocí:

OpenOffice Writer > MENU > Vložit > Objekt > Vzorec…

ve spodní části , tj. do textového vyjádření vzorce pak napíšete toto „sqrt{500}“ vykreslí odmocninu z 500, „a5“ vykreslí a umocněno na pátou … tato textová vyjádření si můžete po case zapamatovat, a o to rychleji budete moci psát matematické výrazy, nebo si je můžete kdykoliv připomenout klepnutím na příslušný matematický symbol, který najdete v plovoucím okně „prvky vzorce“

zde najdete podrobnější návod pokud si s něčím nevíte rady http://www.slu­necnice.cz/ti­py/openoffice-org-jak-na-efektivni-tvorbu-vzorcu/

Zdroj: openoffice.cz

Děda Louda

Třeba šest na pátou: 6⁵ ,
třetí odmocnina z 500=³√500 a podobně dál.