uccello

Jak se připojit k wifi, když ji laptop nevidí?

Zdravím, máme problém s noťasem Acer Aspire One, který kolega dotáhl do práce a wifi síť, kterou běžně využíváme v práci či doma na jiných zařízeních to prostě nevidí. Zato sítě sousedů či jiné v okolí to zobrazuje. OS má Win7, veškeré drivery má aktuální. V nastavení síťového adaptéru nemá region, ale čísla kanálů 1–14. Víme, že wifi v práci běží na 13. Bohužel ani změna kanálu nevyšla. Nevíte někdo, co s tím? Děkuji

Odpovědi
Dochy

Po té co se tvá zařízení se sítí spojí je možné nastavit aby router přestal být vidět (přestává vysílat své SSID). Zařízení která s ním nejsou „seznámená“ jej nevidí.

Takže povolit viditelnost na routru, zařízení s ním spárovat a pak zas vypnout.

Edison

Mělo by to jít i ručně bez viditelnosti. Je ale potřeba znát přesně SSID. Jen teď nevím, jestli to umí sám OS, nebo jestli k tomu není potřeba nějaká utilitka.