denda 15

Jak se pozná pohlaví zakrslého králíka?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Určení pohlaví králíčat
Protože králíčata pohlavně dospívají už ve třetím měsíci, je potřeba je v toto období rozdělit (samička je na oplodnění ještě příliš mladá – nejdřív v 7. měsíci – a navíc není vhodné připouštět sourozence – riziko genetických vad). Abyste věděli, jak králíčata správně rozdělit na samičky a samce, je potřeba správně určit pohlaví.

U dospělých králíků nebývá s určováním pohlaví takový problém, protože samci mají na první pohled patrná růžová varlata. U mláďat se určování pohlaví provádí takto:
Králíka otočte bříškem nahoru, nejlépe když spolupracují dva lidé. Nad řitním otvorem je pohlaví, po jehož obou stranách jemně prsty zatlačte. U samečka se vysune malý penis s kulatou špičkou. U samičky bude vidět jen štěrbina. Podrobnější info o rozeznání pohlaví najdete na stránce Anatomie. Praktický příklad je také v albu od Pipinky.

Zdroj: http://www.kra­lici.cz/pages­.asp?f=rozmno­zovani