Johnnisek

Jak se píší složené závorky na české klávesnici?

Prosím o rychlou odpověď. Potřebuji do výuky.

Nejlepší odpověď
ivzez

Pravý ALT (ALT Gr) + B → {
Pravý ALT (ALT Gr) + N → }

Další odpovědi
Edison

Jaké rozložení? QWERTY / QWERTZ? u QWERTY staší stiskonout současně [ctrl]+[alt] a píšeš s EN klávesnicí, jen po dobu stisku těch kláves (klávesnice se NEPŘEPÍNÁ). Používám to tak a naprosto mi to vyhovuje. U QWERZ nevím. Další možností je přepnutí na EN, použití kódů a podobně.

Už jsem to našel: pravý [alt]+G, resp. pravý [alt]+H.

magorvkleci

Alt+0123 Alt+0125 pra­výAlt+B pravý Alt+N

CR chess2017

prepni si pls klavesici

Mc Merkurion

… tady máš komplet rozložení klávesnice, ať to nemusíš příště hledat: http://www.ces­kaklavesnice.cz/roz­lozeni

Edison

A ještě.. jsem truPka… Dal jsem hranaté… Ale podle návodu si to snad už najdeš, ne? 😉

Edison

pr. [alt]+B, pr. [alt]+N…

Edison

CR chess: Proč by to dělal???? Aby psal jak… jako Ty???

Johnnisek

Díky, ale moc mi to nepomohlo, myslel jsem třeba nějakou kombinaci.

Edison

Mimochodem… UTFG, nebo si zapnout notepad (poznámkový blok) a zkoušet… 😉

Edison

Blbé na QWERTZ je to, že ty symboly nejsou na klábosnici natištěny. Jeden z dalších mnoha důvodů, proč používám CZ/QWERTY s tím, jak jsem psal.

Johnnisek

pouzivam qwerty…
a jak se píše středník?

Edison

Pak Ti můj prvotní návod musel pomoci. Na QWERTY je to pak [ctrl]+[alt]+[shif­t] + klávesa EN klávesnice.

Obecně platí, že, když se podíváš na klávesu, jsou na ní čtyři znaky. Dolní znaky jsou bez shiftu, horní nebo velké se shiftem. Vlevo EN, vpravo národní.

ivzez

Klávesa pod levým ESC.