HiPe

Jak se nechat ztotožnit v datové schránce?

Zaměstnavatel pro mě zřídil DS, abych mohl využívat služby OSSZ. Ty ale nefungují proto, že nejsem v DS ztotožněn v registru obyvatel. Paní na technické podpoře DS mi řekla, ať napíšu přes DS na MVČR žádost o ztotožnění. Už jsou to dva týdny a stále nic. Máte někdo zkušenosti s tímto problémem? Mám se třeba obrátit na někoho jiného než MVČR? Prosím o vaše rady. Díky

Odpovědi
autacek

Vlastník DS tě uvede jako příslušnou oprávněnou osobu k přístupu do DS a následné přihlašovací údaje ti vydají na poště (kde je CzechPoint), kde tě i ztotožní dle OP.

V případě problému další postup zde: https://www.go­ogle.com/url?sa=t&sou­rce=web&rct=j&ur­l=https://www­.czechpoint.cz/da­ta/prirucky/fi­les/CzP_ztotoz­neni_osob_v_JIP­.pdf&ved=2ahU­KEwi85b2iw5HnAh­VNilwKHdv3BwkQFj­AAegQIAxAB&us­g=AOvVaw2XhQO4y­VrObJQK0q1qkWQ1

Ametyst

Je zvlastni, ze jediný úřad, který ignoruje DS a posila stále papírové dopisy, je OSSZ. Ostatní nikdy žádné ztotožnění nepotřebovaly. Na ministerstvu vnitra mi poradili,ať si na ne oficiálně stěžuji.