RyuzakiKate

Jak se mohou značky jako Ryor a Yves Rocher označovat za přírodní rostlinnou kosmetiku, když je to samá ropa?

V Yves Rocher se aspoň nějakej výtažek vážně dá najít (většinou až na konci výčtu složení), kdežto Ryor tam toho nemá ani zbla. Jak je možný, že se propagujou jako přírodní rostlinná kosmetika, když nemají ani žádný certifikát (CPK, Natural cosmetics atp.)? Co je k tomu opravňuje? To mi prostě hlava nebere…

Odpovědi
Agneta

Ano, je to tak, Yves Rocher je – asi jako Avon – jen profitovka, nekvalitní firma snažící se nachytat zákazníky:D

honza19hk

v tomhle se nevyznám, nejsem ženská, ale ropa je taky přírodní surovina.

ReHu

Dle legislativy platné v ČR stačí pro označení přírodní pouze minimální určené množství.
Bohužel.
Další bohužel, lidi slyší přírodní a 99% se více nepídí :'(

RyuzakiKate

ad honza19hk: Tak jasně, ale samotná ropa se po vytěžení asi těžko dá hned do krému, musí projít nějakými chemickými úpravami, to jsem spíš měla na mysli :)