bobánek

Jak se jmenuje poručík Colombo ve stejnomeném seriálu?

Kterého stvárnil Peter Falk.
Doplňuji:
(Poručík se jmenoval Henry)

Nejlepší odpověď
annas

Mám pocit, že Columbo žádné křestní jméno neměl, stejně tak jsme neviděli jeho manželku, poznali jsme jeho psa jménem Pes, staré auto atd. Jinak bystrý a hloubavý člověk.

Ta záležitost s Columbovým křestním jménem je jeden velký OMYL! Ted není Columbovo jméno, jedná se o chybu v českém překladu. V originále ten kolega na Columba volá jakousi zkráceninou slova „lieutenant“ (poručík). To slovo zní jako „tenant“ či „tent“, ale Ted to opravdu není…

Křestní jméno poručíka není známo. Čas od času Columbo ukazuje průkaz, avšak po zvětšení je jméno téměř nečitelné. Grafologové tvrdí, že by se mohlo jednat o jméno Frank.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:oB6wY­FaO-roJ:www.serial­zone.cz/serial/co­lumbo/zajimavos­ti/+poru%C4%8D%C3%­ADk+Colombo+k%C5%99es­tn%C3%ADm+jm%C3%A9ne­m&cd=6&hl=cs&ct=clnk&gl=­cz&source=www­.google.cz#ix­zz1JbSdKNZN

Zdroj: neviditelnypes­.lidovky.cz/…po­rucik-columbo…-/p_kultura.asp?…

Další odpovědi
iceT

Zatímco okolnosti vražd se v seriálu vždy objasní, záhadou dodnes zůstává paní Columbová, o níž se snad v každém díle mluví, ale nikdo ji nikdy neviděl. Přes nesouhlas scénáristů se v roce 1979 na obrazovkách objevil konkurenční seriál Paní Columbová, který ale po 13 dílech skončil. Nejasnosti panovaly i kolem křestního jména poručíka, jehož celé jméno v seriálu nikdy nepadne. Podle jeho tvůrců se detektiv s italskými předky jmenuje Philip, jak ho nazvala i reklamní kampaň automobilky Peugeot. Podle služebního průkazu se ale Columbo jmenuje Frank.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/kultu­ra/133423-porucik-columbo-usvedcuje-vrahy-uz-40-let.html

hanulka11

Nikdy nepadlo jeho křestní jméno. Jak se tedy jmenuje? Když se na to Petera Falka ptali, odpověděl jen: »Poručík.« Nápovědou ale může být jeho služební průkaz, do něhož se podepsal jako Frank Columbo. Jenže! Podle tvůrců seriálu se detektiv s italskými předky jmenuje Philip

Zdroj: http://cs.netlog­.com/groups/po­rucik_columbo/fo­rum/messageid=3606

jennysh

„Philip Columbo“