Muffz

Jak se díváte na situaci kolem paní Malé?

Přijde vám to životně důležité nebo vás to vůbec nezajímá? Osobně mám za sebou svoji diplomovou práci a plno dalších prací, sám jsem byl vedoucím, oponentem i konzultantem u diplomových prací a to, co se teď řeší, je dle mého absurdní. Údajně je opsaná rešerše práce a praktická část je vlastní, což je úplně v pořádku a ve smyslu diplomové práce. Nikdo nemůže chtít, aby student vymýšlel nové teorie a postupy, aby celá rešerše byla vymyšlená nově a aby byla unikátní. Chtít rezignaci za tohle je přinejmenším hloupé a nedůvodné.

Jeví se mi to jako opět a znovu propaganda protějších stran, která se snaží nonstop najít něco na vládu, která se nově tvoří. Už nemáme xy let staré Čapí hnízdo (to jim stačilo před volbama), nově máme 13 let starou diplomovou práci. Za chvíli skončíme u toho, že někdo přešel v patnácti na červenou, a proto je nedůvěryhodný.

Měla by podle vás paní Malá odstoupit?

Edit: Tak už odstupuje. První mediálně nafouknutá hloupost a přišlo zhroucení, to není nátura pro politiku.

Nejlepší odpověď
autacek

Ministr spravedlnosti by měla být osobnost s morálním kreditem, ne expert přes králíky. Ale podle hesla vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá, mě dnešní vládnoucí partička nepřekvapuje. Snad jen stejně zaslepení voliči – takhle nějak asi dříve přišli komunisté k moci, taky se tehdy našlo dost lidí, co těm jejich lžím uvěřili.

Další odpovědi
fcoop

Samotný fakt,že ministryně spravedlnosti!! čelí obvinění,že obšlehla práci o chovu králíků o něčem svědčí.
Všimněte si – není to třeba! o problémech civilního práva (lus civile) v římském právu.
Je to o chovu králíků.
To je ten problém.

Drap

Těžko soudit. Nikdo z nás neviděl a neměl možnost hodnotit. Může to být jakkoli. Skutečností však zůstává že humbuk kolem toho se zřejmě hodí. Na druhou stranu , při výrocích některých politiků, mně napadá, že zřejmě studovali nějakou zvláštní školu, možná jen za kabelu hrušek.

Hlada

Vůbec tomu nerozumím. Cožpak se v celé republice nenajde jediný renomovaný právník, který by neměl máslo na hlavě a chtěl by dělat ministra spravedlnosti?

ivzez

Já ji vnímám jako velký průšvih našeho školství.

Mívám závěrečné práce ke korekturám a práce jsou
bohužel rok od roku horší (slabší). Kolikrát nemá diplomová
práce ani úroveň někdejší maturitní nebo seminární práce.

K diskuzi:
»Hloupost. Diplomové práce ve většině případů neodpovídají tomu, čemu se člověk věnuje, co ho baví, mnohdy i co studuje. Student si jednoduše vezme téma a chce to mít z krku, nechce objevit Ameriku, jen to napsat, skončit školu a začít se věnovat tomu, co ho baví. Proto je téma práce úplně irelevantní.«

S tím zásadně nesouhlasím. Diplomová práce by měla
přicházet s něčím novým, neměla by být opsaná.

Nechce-li student Vašimi slovy objevovat Ameriku,
neměl na vysoké škole co dělat!

Ušel ventil

Už odstoupila .

mosoj

Zde ja každý se super morálkou. Máš pravdu.

Je to účelová kampaň! Vůbec nejde o diplomku.

Kryšpín

Když hledám aféry od hedvábného sametu, tak je to mini problém

Muffz

ivzez – Diplomová práce je postavena tak, že se jedná v podstatě o bakalářku s nějakou praktickou částí (kterou bakalářská práce splňovat nemusí). Nemusí přicházet s ničím novým, o tom svědčí fakt, že se diplomky a jejich témata každý rok opakují a jsou to ty stejné práce v bledě modrém.
Osobně jsem měl inovativní diplomku i bakalářku, vyhrál jsem nějaké soutěže atp., takže nejsem dobrým příkladem toho, co tvrdím, ale mluvím za případy desítek lidí, s kterýma jsem studoval. A ano, rok od roku je to horší, diplomky mnohdy nemají úroveň ani bakalářek, ale v rámci dotací se všechno přehlíží. Peníze vládnou světu, proto se každý rok rodí inženýři, kteří neví, jak vypočítat integrál.

Inovativní má být (resp. musí být) až disertační práce. Tam je minimum rešerše a klade se důraz na praktickou část a inovaci.

ivzez

S takovou praxí bychom se ale neměli smiřovat,
není divu, že to tu potom vypadá tak, jak to vypadá.

Muffz

Bohužel. Dokud budou dotace pro školy vázány na počet studentů, tak se tohle bude dít.

mosoj

Neznám nikoho kdo by nenakoukl do cizích diplomových prací! Pak je to již jen otázka interpretace. Pro mně prašť jako uhoď.

Muffz

autacek – Hloupost. Diplomové práce ve většině případů neodpovídají tomu, čemu se člověk věnuje, co ho baví, mnohdy i co studuje. Student si jednoduše vezme téma a chce to mít z krku, nechce objevit Ameriku, jen to napsat, skončit školu a začít se věnovat tomu, co ho baví. Proto je téma práce úplně irelevantní.