Kepler

Jak se dají video, audio i jiné soubory převést do formy použitelné jako odkaz?

Zatím lze přiložit jen obrázek, nebo odkaz na web. Mám v PC spoustu zajímavých věcí, které bych mohl tady umístit a značně by to ušetřilo vysvětlování a množství textu.
Takže jsem to vyzkoušel: https://uloz.to/u­ploaded/40251093­38376580890/155238978/a5­555478562f47cd096fc5c4f9­74276b?uploaded=0&_fid=8­513
Heslo: dadada

Nejlepší odpověď
gecco

Uploadni to někam na ‚net‘ (uložit) a do textu vlož odkaz ke stažení…
😉

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Možná se dá řešit stejnou formou, jako při mém dotazu k posílání větších souborů na mailu. Viz má otázka "Jaký je maximálně možný obsah přílohy na e-mailu Seznam.cz a na g-mailu?"a odpovědi na ni. Jinak tedy mi zde byl doporučen způsob, který asi myslí gecco.
Teď si ale nejsem jist, zda já vložím odkaz na to uložto dobře. Snad ano.

(www.uloz.to)

Zdroj: (www.uloz.to)

Dochy

uloz.to a podobné file srevery jsou sice možností, ale v organizacích bývají často blokovány. Další možností bývají různé webhostingy, ale ty zdarma zas mívají různá omezení – jako třeba nutnost zobrazovat návštěvníkům reklamní banner (tam bývá „nelegální“ používat odkaz přímo na soubor kterým by se návštěvníci vyhli hlavní stránce s reklamním proužkem). Samzořejmě další možností je webhosting placený, nebo si zřídit přístup přímo na svém počítači či serveru… Ale to už s sebou nese některé nevýhody (omezení vlastní linky, nutnost být stále online) a rizika (přístup z internetu napočítač)

gecco

Sorry – „uložit“ → ulozto, tedy ulozto.cz, tabletka si zase vymejsli…
😉

Kepler

No jo, uploudni na ulozto. Odtud jenom stahuju, ale něco někam poslat, to mě v životě ještě nenapadlo. Takže je to pro mně španělskojo selo. Můžeš trochu by lopata?

gecco

  1. zaregistruj se
  2. přihlaš se

😉
___
No – není to úplně nutné…
___
Když vlezeš na Ulozto.Cz, úplně nalevo v menu (černý proužek) máš „Nahrát soubory“.
Klikneš na to…
😉
Ppodle pokynu průvodce vybereš na svém počítači soubor, který chceš sdílet.
A klikneš na „nahrát soubory“.
😉
A objeví se ti

  • nalevo – Adresa souboru – tu můžeš nasdílet
  • napravo – Smazání souboru – tu si zkopíruj a schovej

😉
Doplň zbytek – s stiskni Uložit…
😉
Další obrazovka – potvrzení toho celého…
😉
Vyzkoušej si to…

Kepler

Díky, vyzkoušel jsem. To heslo tam asi není nutné?
Škoda, že je to pro příjemce trochu složitější, musí si ten soubor stáhnout. Ale funguje to!

BergySeltzer

)) Příjemce nemusí soubor stahovat, při rozkliknutí má na výběr: stáhnout, otevřít ) Funguje, jen příště dejte ještě nakonec uložit a pošlete už jen link na soubor = adresa souboru ))

Kepler

Díky, zkouším poslat jen link:
https://ulozto­.cz/!tAC7CbdYF­kbE/11-all-about-that-bass-meghan-trainor-mp3

BergySeltzer

Ano, takhle.) V průběhu nahrávání, krok 2, nevyplňujte heslo, ale sám koukám, že je to teď zase nějaké jiné, než co pamatuju. Dříve se zaškrtávalo „zabezpečit soubor heslem“, či něco na ten způsob.

Kepler

Ale je to stejné, soubor lze otevřít jen se zadáním hesla zaslaného z ulozto.

BergySeltzer

Teda pro přesnost: výběr uložit soubor a otevřít soubor, stáhnout se musí tak jak, jen při volbě otevřít se soubor po použití smaže sám ) Teda předpokládám )

gecco

Jo funguje, stáhnul jsem si…
😉
A jo – to heslo není nutné…
___
Po ´použití´ to můžeš zase máznout…
😉