Lucyfer

Jak se dá prosím zmenšit velikost souboru-fotografie, pořízené mobilem?

Potřebuji poslat fotku do soutěže (ještě dnes) jako přílohu gmailem, ale stále mi vyskakuje okno ,,litujeme, tento soubor překračuje limit 5 MB pro přílohy". Zkoušela jsem fotku trochu oříznout, leč to kompozičně už nevypadá nejlíp, stále to nestačí. Dá se s tím něco udělat, třeba na pc?

Nejlepší odpověď
led

Doporučujem free program IrfanView http://irfanvi­ew.cz/
Na zmenšenie veľkosti v MB do pošty môžte použiť 3 spôsoby:

  1. CTRL_R zníženie rozlíšenia do menšieho rozmeru veľkosť vidíte na dolnom okraji obrázku
  2. „Obrázek“ – „Znížit barevnou hloubku“ na výber sú 4 možnosti + 1 voliteľná.
  3. Spakovať pomocou napríklad do viacnásobného archívu formátu PKZIP alebo ARJ (doporučujem pkzip) s možnosťou nastavenia veľkosti jednotlivých častí napríklad 5MB, a každú časť poslať samostaným emailom. Je to dosť nezvyklé ale je to systém, ktorým sa kedysi posielali emailom disketové záznamy.

Další odpovědi
Dochy

V grafickém editoru buď zmenšit rozlišení obrázku, změnit formát souboru, nebo změnit úroveň komprese (platí pro jpeg)

programy typu ZIP nejsou pro obrázky vhodné. Zpravidla nedokáží soubor nijak zmenšit, je možné že ho zvětší. Dali by se použít na dělení souborů jak píše LED, ale obávám se že pořadatel neuvidí rád jeden obrázek v 10 souborech…

ivzez

Ano, fotku lze zmenšit v kterémkoliv grafickém editoru.
Já používám poslední free verzi programu PhotoFiltre.

Tw!st

Například tak, jak napsal led.
Pokud chceš jednodušší a rychlejší metodu (pozor, sníží se kvalita fotky), tak si jednoduše fotku pošli sama sobě na Facebooku do messengeru a poté ji z konverzace opět stáhni.