Jak převést AVI na DVD?

Ahoj, chtěl bych si převést některé videosoubory v AVI na DVD formát. Můžete mi poradit, jak na to? Díky.

Nejlepší odpověď
roy_x

Zdravím. Existuje řada způsobů, ale jde-li o převod zkomprimovaných filmů na DVD disky, pak nejjednodušší bude sehnat si program jménem ConvertXtoDVD. Umí pracovat s řadou souborů, nejen AVI. Není sice zdarma (dá se koupit za zhruba tisícovku), ale nabízí spoustu možností, můžete navíc přidávat titulky (sub, srt, …). A už je lokalizovaný do češtiny. Vytvoříte i vlastní menu (což je super, když si děláte rodinné DVD ze záznamu s digitálního foťáku/kamery), kapitoly, můžete měnit formát obrazu. Za tu tisícovku to určitě stojí. Hlavně je práce s ním velice jednoduchá.
Pak je řada dalších prográmků, které převod umožní, jenomže buď jde už o profi nástroje (za velké peníze), nebo naopak budete potřebovat několik aplikací ke každému úkonu (první převede AVI na formát DVD, druhým přidáte titulky, třetím provede synchronizaci toho či onoho, střih, další vám umožní dělat menu atd…), ale ConverXtoDVD je nejsnazší cesta, ten program prostě umí vše podstatné.
ALE. Pokud chcete tisícovku ušetřit, asi bych nejdříve vyzkoušel program DVD Flick. Je naprosto zdarma, poradí se s převodem různých formátů, umí pracovat s titulky, vytvářet menu, vypálit DVD nebo uložit projekt jako ISO obraz. Jenže je jen anglicky. Popis, návody a snímky naleznete tady. Působí jako klon ConvertXtoDVD, dal bych mu šanci a pak se rozhodl.