Miful

Jak přesvědčit rodiče ke koupi potkana?

Dobrý den. Je mi 15 a chtěla bych potkánka. Asi před 2 měsíci mi zemřela kočka, tak bych chtěla nového kámoše.. Ale mamka říká, že na to nebudu mít čas, že mám školu, že bude smrdět, že mu bude muset čistit ona a podobně.. Jak jí přesvědčit?

Nejlepší odpověď
Dochy

Častý problém. Diskutovat. Rozumně. Nesnažit se něco vymoci za každou cenu.

Potkani by měli být alespoň dva. (Přesto jsme měli jen jednu potkanici/pot­kaničku a myslím že s námi byla docela spokojená)
Nemyslím si že by výrazně smrděli. (zvlášť při denním čištění klece)
Nemyslím si, že by bylo vhodné je mít pořád zavřené v kleci. Vyžadují nějakou péči a společnost.
Kousání do čehokoliv je jejich přirozenost (kabely, sešity, sedačky, prádlo,…)
Jsou náchylní k některým chorobám, zvlášť k nádorům. Lékařská péče pak není zrovna zadarmo (nás vyšla operace na cca 800 a to bylo před více než 10 lety)

Pořád chceš potkana?

Další odpovědi
annas

Zkuste si pročít odpovědi v archivu na stejné otázky. Třeba najdete radu, která vám pomůže.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=koup%C4%9B%20pot­kana

jáára

Raději potkanku. Potkaní pánové všude čůraj – dělaj si cestičku. Potkani jsou fajn, měl jsem jich v jednu dobu 22. Soustavu propojených klecí, takovej palác pro Myšuse…