Millisek

Jak poznáte, že jde o briliantový šperk ? Našla jsem si eshop, kde mají krásné šperky, ale bojím se, co když to nebude o

Jak poznáte, že jde o briliantový šperk ? Našla jsem si eshop, kde mají krásné šperky, ale bojím se, co když to nebude opravdu briliant ?

Nejlepší odpověď
Hlada

Ke kamenu musí být mezinárodně uznávaný certifikát. Na pohled není možné rozeznat rozdíl mezi pravým diamantem a syntetickým kamenem. S velkou pravděpodobností půjde o umělý kámen vybroušený briliantovým brusem.

Další odpovědi
Drap

Pokud má platný certifikát, tak je to briliant. Na netu to neni schopen rozeznat ani odborník.

aliendrone

Přes „net“ to NEPŮJDE, jak ti již odpověděli. Pokud nejsi odborník, tak syntetický diamant od pravého přírodního nepoznáš. Ovšem je zde elementární pomůcka (chceš-li trik) pro laiky, jak rozeznat diamant (briliant je broušený, tedy opracovaný diamant, zpravidla jedním z briliantových brusů) od „sprostého sklíčka“.

Pokud dýchneš na pravý briliant, neměl by se při běžných podmínkách (20°C, +/- normální vlhkost) OROSIT (zamžít), popřípadě jen velice krátce. Sklíčko vydrží zamžené několik sekund. Víc ti asi neporadím, tedy ohledně toho, co bys mohla prakticky bez zkušeností zvládnout sama. ;) :)

xiperio

Na netu kupovat šperky jedině od renomovaných eshopů.

PetaKo

Nevím,co je to za eshop, ale pokud jde o brilianty, tak by si měla dostat certifikát o původu a pravosti :)

majki636

Jakub Tlapal

Nedivím se… Toho bych se taky bál, proto bych takový šperk manželce nekoupil 🙂 . Když už briliant, tak někde ze zlatnictví a ideálně si s sebou vezměte někoho, kdo rozumí drahým kamenům. Já jsem manželce koupil šperk jenom jednou, a to náhrdelník s říční perlou. Tu totiž poznám 😁 .

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Millisek

Našla jsem si tady na těch stránkách prstýnek a chtěla bych ho, tak se právě ptám jestli to pak poznám, že jde o briliant www.hotdiamonds.cz