Avatar uživatele
Millisek

Jak poznáte, že jde o briliantový šperk ? Našla jsem si eshop, kde mají krásné šperky, ale bojím se, co když to nebude o

Jak poznáte, že jde o briliantový šperk ? Našla jsem si eshop, kde mají krásné šperky, ale bojím se, co když to nebude opravdu briliant ?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Lgee před 979 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Ke kamenu musí být mezinárodně uznávaný certifikát. Na pohled není možné rozeznat rozdíl mezi pravým diamantem a syntetickým kamenem. S velkou pravděpodobností půjde o umělý kámen vybroušený briliantovým brusem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Pokud má platný certifikát, tak je to briliant. Na netu to neni schopen rozeznat ani odborník.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Přes „net“ to NEPŮJDE, jak ti již odpověděli. Pokud nejsi odborník, tak syntetický diamant od pravého přírodního nepoznáš. Ovšem je zde elementární pomůcka (chceš-li trik) pro laiky, jak rozeznat diamant (briliant je broušený, tedy opracovaný diamant, zpravidla jedním z briliantových brusů) od „sprostého sklíčka“.

Pokud dýchneš na pravý briliant, neměl by se při běžných podmínkách (20°C, +/- normální vlhkost) OROSIT (zamžít), popřípadě jen velice krátce. Sklíčko vydrží zamžené několik sekund. Víc ti asi neporadím, tedy ohledně toho, co bys mohla prakticky bez zkušeností zvládnout sama. ;) :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xiperio

Na netu kupovat šperky jedině od renomovaných eshopů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
PetaKo

Nevím,co je to za eshop, ale pokud jde o brilianty, tak by si měla dostat certifikát o původu a pravosti :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
majki636

Upravil/a: majki636

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jakub Tlapal

Nedivím se… Toho bych se taky bál, proto bych takový šperk manželce nekoupil 🙂 . Když už briliant, tak někde ze zlatnictví a ideálně si s sebou vezměte někoho, kdo rozumí drahým kamenům. Já jsem manželce koupil šperk jenom jednou, a to náhrdelník s říční perlou. Tu totiž poznám 😁 .

Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Millisek

Našla jsem si tady na těch stránkách prstýnek a chtěla bych ho, tak se právě ptám jestli to pak poznám, že jde o briliant www.hotdiamonds.cz

Nový příspěvek