krftwrk

Jak poznam kdy mam seslapnout sustain pedal u piana ?

Relaxacne hraju na klavir – jsem samouk, zacatecnik, ale nikde jsem nenasel kdy se obvykle seslapuje sustain pedal u piana. Hadam, ze mezi akordy, aby spolu splivali a hrani neznelo tak ,,trhane'' a take by me zajimalo, jak je to treba u techniky ,,leva hraje melodie, !!!ne akordy!!! '' jestli se i v tomto pripade pouziva pedal.

Jsou na to nejaka pravidla ? Nebo je to ciste individualni ?

Odpovědi
anonym

Tady jsou vysvětlený ty pedály
http://frontman­.cz/klavirni-pedaly-vite-k-cemu-jsou
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/k-cemu-je-treti-pedal-u-piana

Kelt

V notách je uvedena dynamika, a podle rostoucí dynamiky, přechod z piana do forte, by se mělo použít pedálu. Na pianu, klavíru a pod, pokud se jedná o strunný nástroj, dopadají kladívka na struny. Kladívka jsou tuším plstěná a struny jsou chráněny také kouskem látky, která se struny dotýká a po oddálení klávesy zůstává látka na struně a struna nevibruje. Ale když se stiskne pedál, může struna vibrovat, protože se oddálí zařízení s látkou od struny a struna může vibrovat a není tlumena.

petra15

Ahoj Kraftwerk
Tvuj kámos pravicák88 zadává jednu blbou otázku za druhou — nemuzes mu to vysvetlit? (nebyla Kraftwerk nejaká nemecká skupina v 80-tých?)

krftwrk

Pockat. Ty si myslis, ze znam pravicaka88 jen proto, ze posloucham kraftwerk a libi se mi nemcina ?

Jinak jo, kraftwerk je nemecka skupina, asi moje nejoblibenejsi.

petra15

A ta muzika je pro milovníky psu? Ze si pak ukazují, jak vysoko jejich psi dnes skákali?