Avatar uživatele
JájsemRaibek

Jak postupuje letiště v případě požáru letadla na ploše?

Je pro tu chvíli až do uhašení požáru letiště uzavřeno nebo jen ta část dráhy, na které je hořící letadlo?
Jde mi o to, že hasičské vozy a jiná záchranná vozidla musí k hořícímu letadlu přijet a určitě křižují jednu dráhu za druhou. Domnívám se, že v tu chvíli asi není čas na to, aby dávali pozor zda se po dráze neblíží nějaké jiné letadlo.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2132 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Odpoveď byla označena jako užitečná

Po celú dobu zásahu je letisko uzavreté, prilietajúce lietadlá odklonené na záložné letiská (podľa smerníc leteckej prevádzky lietadlá musia mať dostatok paliva aj na prípadný prelet na záložné letisko). Zásah vykonávajú zložky letiskovej protipožiarnej ochrany, záchranné a bezpečnostné jednotky tvorené profesionálnymi zložkami (štátnymi a obecnými) a špeciálne cvičenými dobrovoľníkmi a pracovníkmi letiska a leteckých spoločností. Detaily sa sem nezmestia pre nedostatok priestoru
Osoby nepodieľajúce sa na zásahu sa zdržujú v bezpečnej vzdialenosti od ohrezeného priestoru, prípadne sa tam evakuujú…
Piloti lietadiel vo vzduchu a na zemi sa riadia pokynmi riadiacich letovej prevádzky, ktorí jediní sú oprávnení im dávať príkazy k pokračovaniu, alebo presmerovaniu letu, alebo dať povolenie k pristátiu, alebo štartu.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?JájsemRaibek Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Počítám, že od zahájení akce, nebo ještě před ní, řídící věž nepovoluje starty ani přistání. Letadla, která chtějí přistát létají dokola na vyčkávacím okruhu. To se ale nedá držet moc dlouho. Pak asi povolují přistávání na zbývajících ravejích, nebo je přesměrují na jiná letiště. To je ale jen moje domněnka, snad logická.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Případ od případu to může být jiné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kurec

Dle mého se řekne všem letadlům co se pohybují ať dávají přednost složkám HZS až do skončení požáru

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Kurec: Teď jsi mě pobavil… Snad jsi to myslel, jako vtip… 😁

před 2132 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava