1popelka1

Jak otočit video o 90° v programu Avidemux 2.5?

Převádím si videa z mod do avi pomocí programu Avidemux. A chci otočit snímek o 90° ve směru hodinových ručiček. Avidemux má sice ve Video-Filtry rotaci o 90°, ale když rotaci zadám-nastavím, ve videu se to nepromítne.
S videem teprve začínám. Jestli někdo používáte tento program, prosím o postup, jak na to.
Děkuji.
Doplňuji:
Nepoužívá ještě někdo tento program? Nebo nemá někdo jinou radu? Moje doplnění v diskuzi. Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

otevrit video
nastavit novy video kodek (nejspis xvid)
klepnout na tlacitko [[filtry]]
najit filtr „rotate“ .. poklepat
otevre se okno s nastavenim filtru a rotace, zmenit roletku Angle: z „none“ na „90 degrees“ a potvrdit [[ok]]
zkontrolovat nove nastaveni tlacitkem preview, kde by mela byt rotace patrna ve sve finalni podobe
nakonec ulozit nove video pomoci CTRL+S

1popelka1

GeOrge – tento postup mi právě nefunguje… preview ukazuje již otočené video, ale uloží se neotočené…

anonym

jen pro jistotu, ačkoliv to si určitě už zkusila, obstarej si nejnovější verzi ze stránek http://www.slu­necnice.cz/sw/a­videmux/

anonym

v jakém formátu máš zdrojové video ? (lze to zjistit v menu Soubor->Informace)