Pruzkumnik

Jak otočená dvouvláknová žárovka se dává do světlometu?

Tlumeným/potkávacím vláknem nahoru nebo dolů?

Nejlepší odpověď
magorvkleci

Jak píše Edison, zářezy jinak nedovolí, ale nakonec to dopadne tak, že potkávací vlákno je nad tou ploškou nahoře, takže osvětluje jen horní část paraboly a světlo se tak odráží směrem dolů.

Další odpovědi
Edison

Jestli máš na mysli patici H4, tak v zásadě tak, aby ozuby na patici zapadly do výřezů v parabole.

mosoj

Objímka je klíčovaná, jinak než správně tam žárovku nedáš.

cukrar

Žárovka má patici, nedovolí jí otočit obráceně. Ale český člověk dokáže i nemožné, takže jí otočí, páč nepochopil jak to má být správně. Hodně lidí si myslí, že vlákno s tím krytem se dá tak, aby kryt vlákna zakrýval vlákno směrem nahoru. Ale to je špatně, páč se světlo odráží od paraboly dolů. Takže kryt vlákna musí být dole a světlo se odráží od horní části paraboly směrem dolů. Taky jsem opravoval jednou, že žárovku dali dobře, ale přehodili dráty na patici, aby jim to vlákno svítilo dolů. Takže i Š 120 mu svítilo jeden světlomet dálkové a druhé tlumené.