Poklička

Jak organizujete fotky v počitači?

Daří se vám udržovat v nich pořádek?

Odpovědi
elkon

V počítači fotky „neskladuji“, snadno lze o ně přijít. Na externím disku, případně na svém NAS uložišti mám složky, které jsou nějak pojmenované a v nich fotky uložené. Jednoduché a přehledné, kdykoli dostupné.

Pepa25

Udělám složky podle zařízení, na kterém byla fotka pořízena (Smartphone1, …) a pak už se difitální fotky „organizují samy“ podle data, který obsahují v názvu. Maximálně dělám podsložku, pokud proběhla nějaká mimořádná akce, ze které je hodně fotek (svatba …).

paul1

Nám se o to stará syn, když přijede občas domů, tak v tom udělá ordung. Nechává je v počítači, ale přehrává je do vnější paměti. Udělal tématické skupiny a celkem je to v richtiku.

Jiří Bohumil

Ze smartphonů, případně z kamery, v pravidelných intervalech (většinou po měsíci), případně po dané akci, stahuji fotky (nebo videa) za dané období, z konkrétní „akce“ (narozeniny, svátky, vycházky a.t.d.) do samostatných složek, označených názvem počínajícím postupným číselným označením pořadí a krátkým názvem dané akce a s datem měsíce a roku pořízení. Tyto složky jsou pak, podle čísel a tím i doby pořízení, seřazeny pod hlavní složku s názvem „Fotky…“ nebo „Videa…“.
Poté vždy zkopíruji na další záložní úložiště (ext.HDD). Ze zdrojových zařízení je vymaži a poté zhotovenou složku stažených fotek nakopíruji zpět do smartphonu (na SD kartu), ale již opět do přehledu fotek, rovněž ve shodné složce „Fotky…“, shodné jako v počítači. Vlastně tuto hlavní složku stále postupně doplňuji jak v počítači, tak na ext.HDD a i ve samrtphonu.
Zásada je, že vždy název složky začíná pořadovým číslem, takže se složky automaticky řadí postupně dle doby pořízení.
Shodně to provádím s videi. U těch ale vždy postupně provádím „střih“ a pak takto rovněž řadím hotová videa po střihu. Ale i „surové“ videonahrávky pak ještě ukládám na ext. HDD, pro případ možných dalších „střihů“.
Hotová videa ale, vzhledem k většímu obsahu dat, neukládám pak už i na smartphon.
Na ukládání v galerii smarphonu – Googl disku nespoléhám, i když se mi tam rovněž ukládají. Zde se mi pouze, podle aktuálních dat (před 1 rokem, před 2–5–10 ti lety a podobně), občas zobrazují na základě SW daného Google úložiště. Což není rovněž špatné, neboť to občas „občerství“ zapomenuté vzpomínky.;-)