Alešek Fialů

Jak opravit vylouplý okraj asfaltu?

Naše ulice má starší typ asfaltu s rozemletým štěrkem která byla coby hliněná cesta vyasfaltovaná je to jenom na té cestě nalité. Tuhle se začal loupat okraj vozovky (kus okraje je už nenávratně pryč, další řada směrem ke středu už má pouze poskládané kusy asfaltu). Rozhodl jsem se vykousnutý okraj zpevnit kamením, štěrkem a na to nanést sypkou hlínu, kterou udusám dupáním, ale nevím, zda to udrží nájezdy aut a zda mi to voda nesemele. Bylo by lepší si sehnat kočičí hlavy na dlažbu nebo zažádat o obec aby to vyasfaltovala? Jinak u hlavní silnice jsou tam pořád díry a je tam jenom nasypaný štěrk. Hlíny před barákem máme dost, máme ji tam i s kameny. Děkuji.

Nejlepší odpověď
elkon

Zbytečná práce, vozovku nelze opravovat svépomocí „na koleně“. To vše je jen na chvíli.

Další odpovědi
paul1

Když jsem se poprvé dostal do Švýcarska, tak mne tam skoro šokovalo, že i sebemenší nerovnosti, např. vystouplý asfalt u obrubníků opravují pracovníci vyzbrojeni hořákem na tyči, do které byl přiváděn nějaký plyn z lahve, kterou měli na zádech. Ten hořák nahříval kus železa,upevněného pod hořákem a tímto železem rozžehlovali ten vystouplý asfalt. To bylo v čase, kdy u nás opravovali výtluky v asfaltu nakopením směsi do díry, s tím, že auta si to samy rozjezdí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.