broula

Jak opravit digitální hodiny?

Číslice na displeji digitálního budíku nejsou úplná, některé části se nezobrazují. Jde to opravit? (Stalo se to po pádu budíku ze stolu na podlahu)

Nejlepší odpověď
dubraro

Jestli se to podaří nevím, ale opravu bych zkusil. Může být jen přerušený nějaký spoj nebo displej špatně přiléhající ke kontaktům.

Další odpovědi
Cenobita

Někdy ano, nejprve bych vyměnil baterii, pokud je slabá, může to mít vliv na zobrazení na displayi. Druhá varianta je hodinky rozebrat a oddělit display od základní desky – většinou moc nedrží, se základní deskou je propojen vodivými gumičkami, které jsou vlivem tlaku jakoby přilepené. Pak stačí všechno vyčistit vatičkou namočenou v lihu: základní desku – zlaté spoje, vodivé gumičky a hlavně napařené spoje na skleněném displayi (pokud se podíváš šikmo proti světlu tak je uvidíš jsou to napařené kovové stopy). Pokud bude všechno očištěno, je možné vše znovu sestavit, gumičky se jen vloží mezi display a základní desku (právně orientovat). Sestavit do těla hodinek a pokud jsou tam nějaké šroubky utáhnout. Display by měl fungovat normálně.

Někdy není ani nutné celé rozebírat a čistit, někdy stačí jen dotlačit display nebo dotáhnout šroubky (zvýšit přítlak gumiček mezi displayem a základní deskou).