tizzynka

Jak odnaučit králíka kousat vodítko?

Muj kralik stale kouse vodítka, uz prekousal 2, a to mi ve Zverimexu rekli, ze se prekousat nedají.
Ja vim nekomu to hlava nebere ale hak jinak skákat kralici hop?

Nejlepší odpověď
vlk.1408

Nabídněte králíkovi klacík. Třeba se dokonce naučí aportovat. (Ne, tohle moje hlava prostě nebere, a je mi jedno, že je normální mít dnes na vodítku snad i křečka)

Další odpovědi
isteron

Ťažko, je to hlodavec a na niečom si musí zuby brúsiť. Najmä na tom, čo neznáša.

terry

Králík se to odnaučí těžko. Nejspíš vůbec.
Je to hlodavec a má přirozenou potřebu hryzat.
Má dostatek možností hrabání v kotci (kleci)?
Zkus mu na vodítko navléknout kousek trubičky.

Katka52

Kamarádka má pejska, který má tento zlozvyk také. Rozkousal jí již spousty a spousty vodítek. Už vyzkoušela snad všechno, co jí kdo poradil. Jediný úspěch nastal až po vyzkoušení protikousacího vodítka pro pejsky.
https://www.elektro-obojky.cz/obojky-voditka-nahubky/proti­kousaci-chilli-voditko
Nevím, zda-li by bylo vhodné i pro vašeho králíčka, ale kamarádce a jejímu pejskovy se díky tomuto vodítku podařilo zlozvyk odnaučit. :)