JohnCreek

Jak objednat něco z Aliexpressu na jinou adresu?

Chtěl bych si koupit něco specifického z Aliexpressu. Je mi 17, mám vlastní kreditku, bydlím s rodiči, ale rodiče s tou věcí nesouhlasí a já nemůžu riskovat, že to přijde domů do schránky a oni to mezi dalšími balíky z Číny rozbalí a zjistí to. Současně si to také nemůžu objednat ke kamarádům, protože nechci vysvětlovat co to je a proč si to kupuji. Mám vůbec nějakou možnost? Třeba objednat si to na adresu pošty a pak si tam pro to s občankou dojít?

Odpovědi
cochee

Zaprvé si ověř, pokud budeš kupovat přes internet poprvé, že tvá platební karta dovoluje e-commerce transakce, tedy platby na internetu. U většiny karet to lze povolit, mají-li to zakázáno, ale ne všechny to mají povoleno v základním – původním – nastavení.

Počítej ale ještě s jednou komplikací, že pokud bude zásilka odchycena celníky a ti ji uznají jako podléhající clu a/nebo DPH, pak s tebou budou komunikovat ohledně celního řízení a může se stát, že to nepůjde e-mailem, ale budou posílat papírové dopisy.
Zadruhé, na Aliexpressu si můžeš ve svém zákaznickém účtu nastavit několik dodacích adres, přičemž při uzavření objednávky si volíš jednu z nich. Nevím ale, jestli je možno zvolit adresu dodací pošty jako post restante.

cochee

Můj příspěvek vypadá trošku zmateně, protože jsem jej upravoval a ten odstavec o celnících měl být po jeho doplnění na konci příspěvku a ne uprostřed. Omluva.