postcd

Jak nejefektivněji/ne­júsporněji umýt nádobí?

třeba i bez pomoci čerpadla a bojleru na ohřev vody, příp. bez myčky nádobí. jak postupovat aby byl výsledek uspokojivý, šetrný k přírodě i k peněžence?

Nejlepší odpověď
emissarius

Vylízat :DD

Další odpovědi
Beer4Real

Co nejvíc zbytků z talíře/hrnce vyškrábat a vyhodit do koše, napustit si dřez horkou vodou s jarem a v něm to vše naráz umýt bez výměny vody. Boom vyřešeno Ahooj :)

anonym

U nás bydlela rodina a oni, se koupali v jedné vodě, nejdřív děti, pak mamka, nakonec taťka, pak do té vody nasázeli všechno špinavé nádobí, opláchli čůrkem čistý, studený vody a pak tu vodu přelili do kybliků a vytřeli s tím podlahu a ještě zalili záchod. Paní se s tím vůbec netajila, práci měla jen mamka, tak se šetřilo, no…ještě měli na wc v nádrži dvoulitrovou petku, tak se dá taky šetřit, to mám tak s tím wc i já.
Šetřit se dá všelijak, někdy je to docela i úsměvné, mě je spíš líto, když takové něco slyším

Když byl americký president Roosevelt se svojí chotí Eleanor v roce 1942 na návštěvě v Buckinghamském paláci, nechala královna udělat do vany černou linku, aby tak nenápadně naznačila, aby Eleanor šetřila vodou.

http://www.vel­kedarkosro.cz/jak-setrit-vodou

marci1

ad „Beer4Real“ : Pokud použiješ Jar, musíš nádobí ještě opláchnout čistou vodou. 🙂