kikina.k

Jak najít správnou dvojici k rozmnožování křečků?

Chtěla bych se zeptat,mam doma džungarského křečka a ráda bych si pořídila dalšího opačného pohlaví.Chtěla bych totiž křečky chovat.Ale nevím jestli ho mám koupit normálně ve zverimexu jako tohodle..A pak jestli ho mám dát hned do stejného akvárka,nebo mám koupit další.A co pak,až budou mladý?Musí být rodiče oddělený?Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
atriplex

Druhé pohlaví koupit můžete i ve zverimexu. Pravděpodobně očekávejte po spojení tuhé boje. Je potřeba zvířata hlídat, po několika dnech by se boje měly proměnit na běžné šarvátky. Je také možné těsně před spojením obou jedinců celé terárium i oba křečky postříkat (přiměřeně) nějakou voňavkou. To zmate jejich čich a tak je větší šance, když budou oba smrdět stejně, že boje nebudou tak silné.

Džungaráky můžete chovat společně, upozorňuji však na vysokou plodnost, takže čekejte skoro každý měsíc pěknou hromádku mladých a pokud ty mladé nedáte pryč, tak se za chvíli budou množit taky a co s nimi?

Pokud chcete křečky množit, doporučuji sehnat pro mladé nějaký odbyt – ideální je majitel hada v okolí.

Pokud byste se chtěla vyvarovat bitek křečků, tak pokud máte samici, tak si podejte inzerát, kdo má samce, nechte si ji oplodnit a mláďata budete mít i bez bojů. Z mladých si pak necháte samce a vše bude klidnější.

Příbuzenské plemenitby se bát nemusíte, tihle křečci jsou všichni jedna rodina.