Pantata

Jak na Zelenou úsporám když dodavatel není v registru poskytovatelů zařízení,ale byl doporučen přímo vyrabějící firmou?

Koupil jsm kotel Atmos přímo od výrobce a namontoval ho přímo servisní technik firmy-jen nemá registraci na ministerstvu živ.prostředí…by­rokracie

Nejlepší odpověď
tom004

Nedivte se.Při dnešní frekvenci výměny ministrů,o jejich odbornosti ani memluvě,byste mne spíše vyděsil konstatováním,že je vše v pořádku.

Další odpovědi
Kazinka

Z nich nevyrazíte nic. Jsou tisíce lidí,kteří mají vše v pořádku,odsou­hlašeno MŽP,zrealizováno a to teď,když má proplácet to co slíbilo, zjistilo,že nemá peníze.A tak uvažuje že částky sníží nebo dokonce zruší úplně.A prý to byly peníze z EU,kdepak asi jsou?Být vámi nechám to plavat a nebude vás mrzet,že jste taky naletěl.My se vydali ze všech peněz,protože jsme věřili.Byli jsme hlupáci,vždyť víme jak to u nás chodí a ne a ne se poučit.

Zdroj: vlastní zkušenost

venkovan

Pokud to byl technik výrobce, zkusil bych se s ním domluvit protože je to jeho technik.
Nicméně jste udělal chybu. Pokud jste kotel měnil až teď, tedy myslím po roce 2009, tak nejdřív jste si měl zažádat o dotaci, v žádosti měli být uvedeni dodavatelé a až po přiznání dotace, jste mohl začít nakupovat s tím, že dostanete dotaci. Zpětně mohlo žádat jen několik žadatelů z počátku rozběhnutí programu.
Na podzim 2009 jsme museli uvést konkrétní výrobek a i dodavatele prací dle firem v seznamu. a až potom se začali naší žádostí zabývat. Ve chvíli kdy jsme měli žádost potvrzenou – odsouhlasenou nám bylo garantováno, že finanční prostředky dostaneme, protože pro nás již byly blokovány.
Dnes si mnoho lidí stěžuje, protože začali investovat aniž by vyčkali zda jim byla dotace vyřízena.
Ten servisní technik je ale s prominutím hloupý, protože se do sznamu mohl bez problémů zapsat, stačí jen od výrobce jakési dobrovzdání, že je proškolen z montáží jeho výrobků. Seznam má být stále otevřený a mohl se do něj přihlásit každý, kdo se prokázal odborným školením s nakládaním určitých výrobků (izolace, okna atd.).

A k Zeleným úsporám. nebyly to peníze EU, ale tyhle konkrétně japonského průmyslu který si od nás koupil námi nevyprodukované imise které máme možnost do našeho limitu vyprodukovat. Byly stanoveny podmínky pro čerpání těchto finančních prostředků – z počátku výhradně určeny na energetické úspory (respektive na úspru produkce imisí) v rodinných domech. Později, protože zájem nebyl velký se přidaly i obytné doby a veřejné stavby jako školy apod..
Jenže systém evidence podaných a schválených žádostí byl natolik byrokratický, nepružný a následně nepřehledný, že se ztratil přehled o přijatých žádostech které teprve čakají na vyřízení s ohledem na množství finančních prostředků v programu. Takže se nakonec zjistilo, že lidi zažádali o víc než jsou finanční prostředky pro tento program. Měl by pokračovat, ale až si vše pro admistrují.