Posspi

Jak na Vás působí vánoční pohádka Polární Expres? Jak chápete jednotlivá moudra? A co pohádky obecně?

Krásný den všem!

Před chvílí začala na Nově Cinemě pohádka Polární Expres a já si nemůžu pomoct.. Ten snímek je zkrátka kouzelný.

Nejvíce se mi líbí nápad, to provedení, kdy se veškeré dění odehrává za tiché sněžné noci. Všichni spí, je tma, jen hlavní hrdinové projíždí různou krajinou. Co mě ale fascinuje nejvíc, tak je ta magie, to tajemno, které krásně doplňuje dokonalý soundtrack od Alana Silvestriho.. Nikdy jsem nepocítil takové nádherné uvolnění, jako právě při poslechu ‚Spirit of The Season‘, ‚Seeing Is Believing‘ a podobně.

Další dominantou je pro mě dobrodružství, které hrdinové po cestě zažívají.. A hlavně ve finální destinaci na Severním pólu. To bloudění uličkami, kdy jsou všichni ztraceni a teď neví, kam mají jít, ta spolupráce a do toho ta hudba, která rozeznívá uličky ze starých rozhlasů a gramofónů.. Můj sen je něco takového zažít. Projít si prázdné zasněžené město, různé uličky, domy, kochat se světýlky a užívat si tu starou Vánoční hudbu<3

To úplně nejkouzelnější jsou ale moudra, která občas zazní. ,,Vidět znamená věřit".. Jak toto moudro chápete? Potom ,,Není důležité znát směr.. Důležité je nebát se jet." To tajemství, které oplývá celým filmem a jednotlivé dialogy mě prostě nejvíce navnadí na vánoční atmosféru.

Nejvíce tajemný mi ovšem přijde tulák, se kterým hlavní hrdina, Chris, hovoří. On se ho ptá, jestli věří, že jsou duchové, potom se probírá problematika existence Santa Clause a.. Zkrátka jako by to sedělo do dnešní doby, jak se vše řeší a diskutuje.

Mě však zajímá, co si o pohádce myslíte Vy. Jak na Vás příběh působí, máte ji rádi?

Odpovědi
annas

Film jsem neviděla. Takže jak se dívám na jednotlivá moudra. Samozřejmě obecně.

Vídět znamená věřit.

  1. Myslím si, že je to částečně pravda, protože naše oči nevidí všechno. Vnímáme leccos nevědomky. Protože vše vychází z našeho mozku.
  2. Nebo není důležité, co člověk vidí, ale to, čemu věří, že vidí.

Jak napsal Antoine de Saint Exupery :

" Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/22046-antoine-de-saint-exupery-spravne-vidime-jen-srdcem-co-je-dulezite-je-ocim/

Není důležité znát směr.

Záleží jak kdy – myslím si, že často je důležité znám cíl, tedy směr. Často se stává, že k cili nevede jedna cesta. Někdy člověk zajde, musí se vrátit a změnit směr a jít znova.

Důležité je nebát se jet.

Nejen jet, ale jít. Vždy je nejdůležitější udělat první krok. I ta nejdelší cesta má začátek, ať je krátká či dlouhá. Je třeba mít odvahu, věřit, že dojdu tam, kam chci, protože to vím. Chci dojít.

anonym

Není to špatné a v podstatě souhlasím s tím jak si to popsal. Vadí mi na tom snad jen viditelně umělá a nedotažená počítačová animace, ale to je detail, který se u pohádky dá snadno odpustit. Víc mi vadí takové ty občasné náznaky, že pochybovat a slepě všemu hned nevěřit je něco špatného a zavrženíhodného, to si myslím není úplně dobrý vzkaz a už vůbec ne moudro.

zjentek

Týjo to CHCI vidět taky! D;