Nerevarin

Jak na špatně se zobrazující znaky příchozích zpráv na ICQ?

Zdravím. V příchozí zprávě se místo klasického smajlíka :) zobrazuje buď smajlík oběšenec, nebo slovo „SIGH“. Navíc některé příchozí zprávy se zobrazují v nějakých čínských znacích. Tyto dva problémy mám u ICQ i QIPu, oba v nejnovější verzi. Zkoušel jsem je přeinstalovat, dívat se do nastavení, ale marně. Nevíte co s tím? Díky.

Odpovědi
cochee

S tím smajlem je to divné. Znaky: nejsou ty „některé“ příchozí zprávy od jednoho a téhož člověka? Tipoval bych, že ano, když to dělá v obou programech; nastavení si pak musí upravit onen protějšek. Pro kontrolu – mám QIP: Nastavení – (vlevo) Konverzace – (napravo rozkliknout) Možnosti vykreslování textu – (rozkliknout) Základní nastavení písma konverzace – (zkontrolovat) skript: Středoevropské, na typu a velikosti písma přitom nezáleží (já tam mám Tahoma 20 bodů, ale je to fakt jedno), pouze to písmo musí obsahovat tu možnost středoevropského skriptu.

Dochy

zeptej se protistrany co používá. Asi má klienta s nestandardními emotikony.

Weroniq

Přesně jak popisujete! Už několik dní to tak trvá a nemůžeme stále přijít na to, čím to je.. Zkoušeli jsme jiné verze ICQ, připojit se z jiných počítačů, jiné nastavení a stejně to pořád takhle blbne :( Jedna strana vidí smajlíka normálně a druhá tam má SIGHT, jedna strana vidí smajlíka animovaného klasického a druhá ve stylu „kolobok“ a pak ještě ty čínské znaky… Co s tím ale??