Bawinka999

Jak na howrse z koně vychovat kladného BLUB ?

Odpovědi
Natee

Ahoj, shodou okolností zrovna Howrse jako jedna z mála zde hraji, takže ti poradím =)

POkud chceš mít kladné BLUP, musíš koně trénovat, jezdit na vyjížďky, zúčastnit se závodů, lekcí, v ranném věku si hrát s kamarádem a celkově se o něho co nejlépe starat.
Kladného BLUP dosáhneš snáze, 100procentního BLUPu už hůře, až tak kolem desátého roku života koně – píše se hodí pro nesmrtelné..

Je to fajn hlavně proto, že klisna s kladným, vysokým BLUPem předá více svého (vysokého) Genetického potenciálu na svá hříbata. Čím vyšší BLUP a GP matky (a otce), tím vyšší GP a BLUP hříbátka.. =)

Doufám, že jsem Ti poradila :)