zzzlatokopka

Jak myslíte, že to teď bude s autorským poplatkem?

Doposud platilo, že já jako pravděpodobný vlastník rádia televize (v podstatě připojena k el. síti) jsem musela dokázat, že to nevlastním, to jsem dokázala čestným prohlášením. Důkazní břemeno bylo na mě.

Soud se k podobné věci vyjádřil takto:
Musí však být prokázáno, že zařízení umožňující televizní přenos je provozuschopné a že jeho prostřednictvím skutečně může docházet k zásahům do autorských práv,“ okomentovala verdikt mluvčí soudu Miroslava Sedláčková.

Znamená to, že nyní bude důkazní břemeno na tom, co po mě poplatek požaduje? Že bude muset dokázat, že telka co má člověk doma je provozuschopná a že k zásahu do autorských práv opravdu došlo?

http://www.no­vinky.cz/krimi/359974-ustavni-soud-se-zastal-hostinskeho-ve-sporu-o-poplatek-za-televizi.html

Všem předem děkuji za názory:-)

Nejlepší odpověď
Agneta

Pěkná otázka…ukazující, v „jaké době“ žijeme, že :DDDDDDD
(právo a spravedlnost je dnes v „této době“ rozdíl:DDD)

Další odpovědi
gecco

Ne, to máš smíchán poplatek ČT (ze zákona) a vydírání fy Intergram (OSA…).
Ten první poplatek musí platit v podstatě všichni majitelé přístroje, ten druhý jen ti, kdo pořádají veřejné ´koukání´ na TV (video).

Drap

Pochybuji, ale můžeš to u soudu zkusit

Agneta

zlatokopka >>> no to je škoda, že máš zablokovaný profil, proč prosímtě?

Já jsem se tě chtěla jen zeptat na tvůj názor u otázky „Máte rádi krev?“, kde
jsem doplnila…:D