Viktorie II.

Jak může Ukrajina tvrdit, že Rusové napadnou Moldavsko? To mají v Kremlu chůvičku?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Zprávy o Rusku se cedí přes Ukrajinu. Ukrajina dělá mluvčí Kremlu, aby zprávy byly nestranné a vyvážené. 🙂

Další odpovědi
paul1

Každá krajina má svoje tykadla v druhých krajinách.

_Bůh_

Protože to běží v ruském tisku.

Pepa25

Co takhle číst víc než jen titulek? To je fakt tak velký problém?

Pepa25

Otázky byla „preventivně“ uzavřena, takže to zajímavé z uvedeného článku pkopíruju:
„Cílem Ruska je dobýt a okupovat koridor podél Černého moře až k rumunským hranicím, tedy k hranicím států NATO, získat další přístup k teplému moři, což je dlouhodobá strategie ruské expanzivní geopolitiky, a brutálně tak porušit mezinárodní právo,” řekl Novinkám.

Putinovy důvody pro invazi jsou podle něj už zpochybněny dávno, od mnichovského projevu z roku 2007. „Tehdy snad nejpregnantněji zdůvodnil, o co mu skutečně jde: o likvidaci mezinárodního pořádku v mezích nastavených po konci studené války, o ponížení Západu v čele s USA a o obnovu sovětského impéria,” uvedl.
https://www.no­vinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/rus­ko-napadne-neutralni-moldavsko-tvrdi-ukrajinci-40395614