2martinka2

Jak mluvit víc nahlas?

Píšu za kluka, který mluví hodně potichu a nahlas mu to vůbec nejde a v místech – třeba bar, hospoda, … je úplně snadno k přeslechnutí a proto tam ani moc nemluví a nebaví se – otravují ho neustálé otázky „co?“, „co jsi říkal?“ a ty ho odrazují. Jak to má zlepšit? Co má ebo může proti tomu udělat? Já mu nedokážu pomoci…

Nejlepší odpověď
IK

Nechodit do hospody, tam se všichni překřikují. Zjevně mu to nesedí, určitě by mluvil hlasitěji v kruhu přátel stejných zájmů a nadšení.

Další odpovědi
geoorg

Staří Řekové si dali do pusy oblázky a pak šli na pláž a snažili se překřičet příliv. Tím samozřejmě trénovali i artikulaci… 😁

briketka10

může to být tím, že málo slyší, v mládí jsem poslouchala dost nahlas hudbu přes sluchátka, každý můj kluk byl hudebník a ten se neobešel bez pořádného aparátu a uši dostaly zabrat i na koncertech..
zkus ho poslat na ušní oddělení tam mu lékař vyšetří sluch a je to bezbolestné..

Jose1f

Aby vám bylo rozumět, musíte správně artikulovat a pečlivě vyslovovat všechny hlásky. Aby vás bylo slyšet, musíte mluvit v tónině, která je přirozená pro vaše hlasivky. Mnoho lid má vadu, že se bojí nechat rozezvučet hlasivky. U normálního člověka se to projevuje tak, že v koupelně, ke je sám, zpívá jako Pavaroti, ale před publikem se mu hrdlo stáhne a nedostanete z něho hlásku. Člověku s vadou hlasu se toto stává již ve společnosti přátel, aniž by si to uvědomoval. Tato vada se někdy dobře léčí tím, že nemocný se učí hlasitě mluvit, a to následovně: dotýká se lehce ohryzku na krku a mluví. Hledá tu tóninu, při které cítí silné chvění hlasivek a touto tóninou mluví čím dál hlasitěji. Cílem je velmi hlasitě křičet, aniž by to pro vaše hlasivky představovalo velkou námahu. Toho dosáhnete po několika dnech nebo týdnech. Tento tréning je vhodný i pro zdravé.

seira

A co jeho sebevědomí? Pokud ho má nízké, pak nahlas mluvit nebude. Moje vlastní zkušenost. Ještě na učňáku, co na učňáku?!! Až po své třicítce, kdy se mi začalo dařit jsem se rozmluvila. Taky je dobrá knížka od Luise L. Hay – Miluj svůj život. Ale na tu člověk musí být vyzrálý! Autorka knihy vysvětluje, jak funguje mysl člověka s tělem. Stručně řečeno, co se vám honí hlavou, to se na těle projeví. Např. člověk, který bude mít letité tajemství a strach z jeho prozrazení, jistě se mu časem vytvoří pásový opar. Autorka dokonce tvrdí, že pomocí terapie, která jakoby přeprogramuje naše myšlení, lze vyléčit i rakovinu. Je to zajímavá kniha.

Damiana

Zkus se podívat do odkazu.
Řeší se tam stejný problém a rady jsou různé.
Mě se líbí ta se sluchátky s hlasitou hudbou (a snahou jí „překřičet“), možná ale bude nutný i chirurgický zákrok na hlasivkách…

http://www.zpo­vednice.cz/de­tail.php?statu­sik=194873&or­derby=pristup

anonym

Ahoj, Martinko. Pokud má Tvůj kamarád problém s mluvením, měl by si zajít k logopedovi. Laicky se dá dost pokazit a nic to stejně nevyřeší. Hospoda není důvod, proč bych chtěla něco takového měnit. Pravdou ovšem zůstává, že se tím kvalita života snižuje, protože stejný problém zřejmě nastane na všech kulturních akcích. Mluví-li člověk potichu, mělo by to vadit hlavně jemu. Jestliže to tak je v tomto případě, ať kamarád zajde k lékaři a zjistí, zda nemá problémy s hlasivkami. Dále bych navštívila logopedii. Řešení se určitě najde.