Dan-Bohm

Jak mam zařídít abych neporušil autorská práva na Youtube?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak zařídím abych neporušoval autorská práva na Youtube když budu točit audio knihy?
Doplňuji:
Stačí když napíšu do popisku videa název knihy a autora?, nebo tam budu muset ještě něco k tomu připsat?

Nejlepší odpověď
Drap

Obstaráš si souhlas majitele autorských práv.

Další odpovědi
gecco

  1. zjistíš si ´stav´ autorských práv k danému dílu některá díla mohou být volná, mohou být volná pro určitý způsob užití, ochranná doba mohla uplynout…
  2. pokud na dané dílo volná nejsou, najdi toho, kdo je autorskými právy oprávněn disponovat a domluv se s ním (na ceně a dalších podmínkách)

😉
Doplňuji:
Ad Doplnění:

Přečetl sis vůbec to, co jsem ti napsal???
:-O

Někdy ano, někdy ne – někdy budeš muset za možnost svou úpravu díla (audio-přepis) zveřejnit i ´tučně´ zaplatit!!!

Mimochodem – natočit si takto můžeš naprosto co chceš – svolení autora (aj.) potřebuješ ke zveřejnění takového ´díla´ – a to nejen na YT, kdekoli.

setapouch

I tato otazka tu mockrat byla. Jenze cist se nikokmu nechce, ze?

ptáč

Dávat něco takového na YouTube které maže jak se jim zlíbí, to je opradvu házení čočky do zavřeného okna. Už je tam několik uživatelů, a stěžovali si tam ve videu, že jim YouTube smazalo desítky hodin mluvení. Stejně to nikdo neposlouchá, poslouchat celé hodiny žvanění je o nervy. Vhodné je po 5ti minutách vložit krátkou hudební pauzu, piano. Nahrávej videjka na Dailymotion a odkaz si vlož na YT. Tam se tolik nemaže. S tím povolením od autora bych si moc hlavu nelámal, pokud jde o beletrii. Jestli autor žije, rád si to vyslechne. Komu se povídání bude líbit, knihu si koupí. Protože svět knihy je fantastický.