miláššek :*

Jak mám přemluvit rodiče , abych mohla jezdit na koně.??

Zdravím , nevím jak mám přemluvit rodiče , abych mohla jezdit ke koním.??? koně moc miluju , dřív jsem jezdila , je to poslední půl roku , co jsem nebyla v žádné stáji a neprojela se.Je mi 13 a poprví jsem na koně sedla , když mi bylo 5–6 let . Prosííím poraďtě , já už opravdu nevím jak je přesvědčit.. ://
Doplňuji:
Ano , dřív jsem jezdila , ale pak jsme se stěhovali a neměla jsem kde.. :) jezdila jsem o velkých a malých prázdninách když to šlo. Je to daleko , až u Prahy a tam těm koním věřím , i moji rodiče. Nevím , jestli tady , kde bydlí mjsou také nějaký koně ..

Nejlepší odpověď
www

Píšeš, že dříve už jezdilas.
Proč jsi v tom přestala? Možná zde bude ten problém s přemlouváním rodičů k opakované akci..
Doplňuji:
No vidíš. Zjisti si sama, kde nejblíž je taková možnost, cena ap. a pak teprve přelož své přání rodičům.
Nenechávej vše na nich a přemlouvání bude snazší!

Další odpovědi
anonym

koukám na tvé otázky,je vidět že máš ráda zvířata,nedávno si chtěla pomoct jak přemluvit rodiče aby ti dovolili kotě,ted chceš jezdit na koni,já myslím že své rodiče znáš líp než my a tak budeš sama nejlíp vědět jak na ně,a pokud zvládáš školu,to své nové kotě a všechno ostatní tak myslím že nebude problém je ještě uprosit o koně

vevinka007

Chodím na výcvikovky k jedné holce na ČT (Český teplokrevník), což jsou hodně dobří, na to ježdění!:)
Určitě zjisti, jestli je v okolí nějaká stáj, která nabízí členství, nebo kdokoliv, kdo třeba má koně a ježdění by bylo za práci :) Což je to takhle dobré..
Ale počítej s tím, že to není hračka!
Ježdění je velmi těžký koníček.. Hodně krát spadneš .. A jezdit se naučíš za dlouhou chvíly..
Práce okolí koní je taky náročná.( Kydání hnoje, zametání apod..) Sice se ti to možná nezná, ale mám vlastní zkušenosti, není to hračka ;) Já makala i 3hod. A pak až jezdila, 3hod. a déle, záleží na tom kolik je práce, ale u koní je vždycky co na práci!
Teď v zimě se moc jezdit nebude, nejlepší by bylo, kdybys začla jezdit na jaře.., to ale začnou závody a všichni se budou připravovat..
No, vždy se dají rodiče přemluvit, slib jim, že budeš mít dobré známky a budeš se vším všudy pomáhat ;))
Jo a ještě něco.. , taky to není moc levné, hlavně né ty výcvikovky! Mě jedna hodinová výcvikovka vychází na 200,–Kč takže 1200/měs.
Je to dost..;) Ale když si zaplatíš výcvikovky, nemusíš kydat hnůj :D
Jestli ti to opravdu nechcou rodiče dovolit, tak je nech, oni ti to stejně tak či tak někdy dovolí !:) Ale musíš pomáhat atak no :)

weronika

Jak jsme se přestěhovali, taky jsem přišla s tím, že bych chtěla jezdit…Jelikož od nás asi 500 m mají šest koní… CHtěla jsem aby tam se mnou zašla mamka a zeptala se jestli bych tam mohla jezdit…Ale měsíc uběhl a mamka stále neměla čas tam se mnou zajít…A tak jsem se jednoho dne sebrala, vzala s sebou svouji o rok starší sestru a šli jsme se domluvit…Chvíli to trvalo ale nakonec jsme se s majiteli domluvili, a jezdím tam doteď(asi 3 rokem) bylo mi 11–12 roků…

  • Tak ti radím asi toto:

Najdi si, kde ve tvém okolí mají koně.
Zajdi za majiteli a zkus si s nimi promluvit a domluvit, popřípadě se domluvte kdy bys tam mohla přijít s rodiči a domluvit se…
Možná, že to pomůže v dalším domlouvání se ( že jsi na začátku přišla sama), A že rodiče uvidí, že o to opravdu stojíš, a možná to pomůže i v rozhodnutí majitelů…

Tady máš návod, který jsem použila já a zabral…

Ps: Nespěchej… Nech všemu poklidný průběh…Nemá cenu cokoliv uspěchat- jenom by to mohlo situaci zkoršit

Kateřina Šil

Rodiče naprosto chápu, mám taky svého koně a je mi dvanáct. Je s ním velká práce, každý den, uklidit boxy, seno, vyčistit nechat proběhnou a to i za strašného počasí. Když tak tak jezdit na závody. Veterinář stojí Moc peněz. Kůň tě na rok bude stát víc než 25 000.