Jak mám postupovat, když mi majitel domu bez upozornění přerušil dodávku pitné vody?

Několik let bydlím v nájemním bytě, před několika dny jsem zjistila, že mi neteče voda.Majitel mi vzkázal, že ho vytápim odpadem z vany.Aniž bych se o tom mohla přesvědčit, závadu odstranit, popř.uhradit škodu mi byla majitelem voda uzavřena.Majitel domu se mnou nekomunikuje, nepomohla ani přivolaná PČR.

Nejlepší odpověď
standa

  1. Policie s tímto ´deliktem´ nemá nic společného.
  2. Pokud se s majitelem nemůžete dohodnout, tak vám nezbyde, než si dopisovat…
  3. Majiteli napište dopis, kde jej vyzvěte k obnovení dodávek vody, na které máte právo dle nájemní smlouvy. Do dopisu uveďte, že pokud se tak nestane do 24 hod., tak budete k soudu adresovat žalobu s návrhem předběžného opatření (detaily vám případně poradí právník)
  4. Do dopisu zároveň vstřícně uveďte, že jste připravena opravit si odtok odpadu, když vám sdělí prokazatelné důvody.
  5. z psychologického důvodu, bych k dopisu přiložil kopii té budoucí žaloby…