Beer4Real

Jak lze zjistit co se dělo se souborem uloženým v počítači?

Příklad: Můj kamarád má notebook, já si z něho tajně zkopíruji video soubor na flash disk. Může potom on zjistit zda ten konkrétní soubor byl přesunut, kdy a do jakého zařízení? Berme v potaz že je to běžný uživatel pc, ne programátor.

Odpovědi
verunka483

myslím si že pokud bude chtít tak si to určitě bude moci zjistit..
raději mu nic tajně nekopíruj a nejdřív se zeptej :)

pl4toon

Pokud je to běžný uživatel a nemá nastavené auditování systému, či nainstalovány speciální nástroje, tak asi ne. Auditování přístupu je možné použít jen ve vyšších verzích OS Windows (Pro, Ultimate, apod.), tak jestli má třeba Home verzi, tak možnost auditování ani nemá v systému.