Avatar uživatele
anonym

Jak lze získat kvalifikovaný certifikát u certifikační agentury Česká pošta (http://www.cpos­t.cz)?

K elektronickému podávání přihlášek a žádostí u ÚPV je třeba vlastnit elektronický podpis, resp. kvalifikovaný certifikát.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5048 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Kvalifikované certifikáty vydává společnost
„První certifikační autorita, a.s.“, zkráceně „I.CA“.

Doporučuji, abyste se obrátil na nejbližší pracoviště I.CA a zde si dohodnul další postup – přehled kontaktů podle jednotlivých krajů je uveden níže ve zdroji.

Zdroj: http://www.ica­.cz/cz/menu/24/po­bocky-registracni-autority/?kraj=kra­lovohradecky_kraj#vy­pis_kraju

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Zlatomuska

když jsem to sháněla pro svého býv. zaměstnavatele, stáhla jsem si certifikační klíč přímo na cpost. Nevím, jak je to ted, ale s žádostí musíte zajít na poštu- kontktní místo czech point, tam vám dají první část k certifikátu, tu si stáhnete a pak zase na poštu odevzdat část klíče, a tam vám po ověření totožnosti dají zbytek. Je to složitější, ale aspon bezpecné. tady je odkaz na podmínky http://www.cpos­t.cz/cz/sluzby/e-sluzby/kvalifi­kovana-certifikacni-autorita-id287/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jambalaya

Kvalifikovaný certifikát České pošty, získáte zde, stojí cca 190,–- Kč. Budete postupovat zhruba takto, ale jinak je na stránkách dosti podrobný návod. Vygenerujete si dle uvedeného návodu potřebný soubor. Vytisknete žádosti. Vygenerovaný soubor nahrajete na flash disk a dojdete s ním na pracoviště ČP. Ne na všech poštách je to však možné. Určitě na hlavní poště Praha 1, Praha 4 Na strži a Praha 6, také Kladno. Nevím odkud jste, informujte se na své poště. Tam váš soubor a vaši totožnost ověří a certifikát ocejchují 🙂. Vy si pak doma jen nahrajete další soubory, které si z pošty přinesete.
Certifikát platí 1 rok, při opakované žádosti pak již postupujete on-line, protože žádost můžete podepsat.

Zdroj: http://qca.pos­tsignum.cz/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek