Jak jsou za sebou správně epizody sérií seriálu Futurama?

Už jsem celkem zmatená, jak se všude píše něco jiného.. Když jsem hledala, která byla poslední česky dabovaná série a epizoda seriálu futurama, všude se to shoduje, že zatím poslední česky dabovanou epizodou je „Reinkarnace“, ale číslo série se všude rozchází! Na wikipedii je to 7 série, na eserial.cz je to 8 série, někde jsem viděla, že je to prý 6 série, tak už vážně nevím.

Jak je to teda správně?

Nejlepší odpověď
Miky S

Je pravda, že je to rozházené. Ono je to hlavně kvůli těm filmům – protože byly dlouhé, tak z každého udělali 4 díly. Někde proto tyhle části filmů berou jako 6. sérii, i u nás na Coolu, tím pádem je Reinkarnace poslední díl následující 7. série. Někde se filmy vysílaly celé, takže po 5ti prvních sériích následovaly čtyři filmy a 6. série s posledním dílem Reinkarnace. 8. série to je podle výroby – Reinkarnace patří podle výrobního čísla do 8. série (vždy, když se vyrobí několik nových dílů, většinou okolo 20, se označí jako další série, ale v televizi se tímto neřídí) a nebo to může být 8. série proto, že se odvysílalo prvních 5 sérií + 6. série jako filmy a 7. měla více dílů, než ty předchozí, tak jí rozdělili na dvě části – 7. a 8. sérii.
Ale já bych tohle neřešila, všude píšou něco jiného a všichni mají vlastně pravdu :D
Přeji pěkný den ;)

Další odpovědi
Pájo

http://www.se­rialzone.cz/se­rial/futurama/e­pizody/