Kelt

Jak je velká schránka pro emaily?

Na začátku jsem byl přesvědčován o tom, že moje schránka je neomezená, proto jsem zprávy nemazal, ale ukládal si je tam. Dnes jsem našel informaci, že schránka je přeplněna a některé zprávy musím mazat. Tak mažu , ale ta zpráva o tom, že je schránka plná je tam stále. A už jsem vyhodil pár set, nebo tisíc mailů. Co s tím? děkuji.

Nejlepší odpověď
Čecho_slovák

Emailová schránka Seznamu má neomezenou kapacitu.

Další odpovědi
Emefej

Odpovědět se nedá. Každý poskytovatel nabízí jinou velikost, někteří mají omezení objemu dat, někteří mají limit na počet zpráv. Také záleží na tom, zda se jedná o free nebo placenou schránku. Já mám na placeném emailu limit 20 GB.

paul1

Stává se mi to také, zapomínám to hlídat a přeposlané e-maily všechny nemažu. Občas vyskočí upozornění, že schránka je zaplněna např. na 95%. Tak jich několik desítek odmažu a restartuji počítač. Oznam zmizí.

xiperio

Jak kde
Někdy je lepší mazat i odpovězené emaily.

Dochy

Nevíme kterou (čí) službu používáš. Tudíž nemůžeme znát její podmínky.
Zkus se podívat jestli v té schránce nemáš nějakou variantu koše, který by bylo třeba vysypat…

Arne1

A nezapomněl jsi vysypat koš ?

Jiří Bohumil

Vzpomínám, že kdysi hodně dávno, jsem na toto u Seznamu byl rovněž upozorněn a byla nabídnuta možnost, požádat o neomezenou schránku. Provedl jsem a od té doby ji mám asi neomezenou. Mejlů v archivu i jinde plno, problém žádný.

cochee

Základem je, o kterého poskytovatele jde. Většina lidí zde automaticky zmiňuje seznam.cz. Tam to neznám, své tři (nebo kolik jich bylo) seznamácké emailové účty jsem dávno zrušil. Na příklad u gmailu je standardní velikost 15 GiB s tím, že přes službu Google One se tento prostor dá zvětšit na 100 GiB (podrobnosti neznám, základní kvóta 15 GiB mně stačí, takže nevím, nejde-li náhodou o službu placenou). Je třeba říci, že v rámci jednoho google účtu je toto úložiště sdíleno mezi službami Gmail, Disk Google a Fotky Google, takže daleko více místa se dá uvolnit promazem souborů na Disku a Fotkách. Když jsi mazal ty e-maily, tak je také důležité, jestli to byly jen textové zprávy, nebo jestli tam byly i e-maily s přílohami (a jakými), protože nepřekvapivě i ty přílohy je třeba na poštovním serveru uložit a ony zabírají násobně více místa nežli samotné texty e-mailu. To byl ale jen konkrétní případ (Google), obecne je třeba říci, že je nutno si připomenout někde na portálu poskytovatele podmínky použití služby, tam jistě je někde zmíněno, jakou maximální velikost poskytují k jednomu účtu.

Emefej

Čecho_slovák > tam je to omezeno nikoliv daty, ale počtem emailů, limit je 60 000.

Čecho_slovák

Navýšení limitu počtu zpráv je teoreticky možné.