Kelt

Jak je to s velikostí dámského poprsí? Co znamenají čísla, písmena?

Většina mužů obdivuje ženská prsa a proto tam taky směřuje první pohled. Jsou podprsenky číslované 1, 2,3 tady je dokonce číslo 8
https://www.su­per.cz/653192-po-delsi-dobe-vystavila-plastikami-vyspravene-telo-ceska-barbie-predvedla-sve-osmicky-v-bikinach.html
a mluví se o košíčcích typu A, B, C atd. Stupňuje se to dle velikosti. Ale jak je to v centimetrech? To se měří obvod přes záda a prsa, nebo jen vpředu. A co si mám představit pod velikostí 1, 2 – n v cm , stejně tak košíčky A, B – v cm. Když je třeba Miss, tak se uvádí 90 60 90 – obvod přes prsa, pas a boky, ale není zřejmé, zda má dotyčná žena jedničky, čtyřky a podobně. Může to někdo vysvětlit a převést do konkrétních délek? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Funna

číslování 1–8 se nepoužívá, v tomhle bludu žijí jenom chlapi…používá se např. 60B, 105C a pod…
A, B, C tudíž není rozhodující, je k tomu třeba přidat i obvod POD prsy, protože košíček 60E bude zhruba stejně velký jako 70B…prostě velikost prsou je stejná, jen ta co má větší obvod, na té budou ňadra vypadat opticky menší, než u štíhlé…dle tohohle je jasné, že 60E a 120E je jako srovnávat pomeranč s melounem…
a míry miss 90–60–90 (mimo jiné – patří mezi dokonalé) udávají 90 cm před střed prsou (ve výši bradavek), 60 cm v pase a 90 cm přes boky (zadek)…

Další odpovědi
Dochy

Ty míry u Miss sice souvisí ale nesedí s číslováním podprsenek. Pokud se nemýlím, měří se přes prsa, u podprsenek se měří obvod pod a pak velikost košíčků. U nás obvod v cm, velikost košíčků písmeny A,B,C,D… (myslím že tomu přímo odpovídá „taky číslování“ 1,2,3,…)

Tady jsou přímo rozměry:
https://www.as­tratex.cz/tabul­ky-velikosti/

Eva Studená

Je to krásně popsané v tomto článku https://www.in­timidea.cz/blog/jak-spravne-zmerit-bezesvou-podprsenku/

dubraro

U těch miss to má ještě jednu zajímavou konotaci. Míry 90–60–90 a váha kolem 55kg platí za ideální již mnoho desítek let. Jenže v 60. letech měřily missky kolem 160cm a dnes mají přes 190cm. To už je úplně jiný typ postavy.

Funna

to je pravda, ale bohužel dneska v showbyznysu ještě stále platí, že vyžle je ideál…třeba se zase vrátíme do dob barokních postav .-))…

PS: no vlastně, když se dívám na dnešní mladé holky, které zřejmě nemají doma zrcadlo, protože jim tuk přetéká z oblečení na všechny strany, už tam možná jsme…

Dochy

funna: myslím, že co se týče velikostí košíčků tak jsi dost ujel. (60E ekvivalentní 70B, apod). Nicméně přiznávám že v tomto ohledu nemám zas tolik zkušeností abych Ti mohl oponovat s absolutní jistotou… Asi si půjdu v dohledné době doplnit vzdělání do Victoria's Secret nebo něčeho podobného.

Funna

dochy…„neujel jsem“, protože jsem ženská, takže tam nějaká ta vlastní zkušenost bude 🙂..jo a dle chlapských měřítek mám tak 4 .-)

Dochy

OK, omlouvám se za chybějící (a) a jdu doplňovat vzdělání. 🙂

Funna

🙂