Kelt

Jak je to s uplatněním moci, kdo má největší moc?

Zaujala mne jedna pasáž z knihy To ( Stephen King) Superman má moc, když zrovna není poblíž Kryptonit. Batman má moc, i kdy nemůže létan nebo vidět skrze zdi. Moje matka má nade mnou moc a její šéf v továrně má zase moc nad ní. Kadý má nějakou moc.. možná mimo malých dětí a nemluvnňat.
A pak si pomyslel, že i malé děti a namluvňata mají moc; umějí brečet tak dlouho, až člověk musí něco udělat a utišit je. Konec citátu.
Je to zajímavé, že? Přemýšleli jste nad tím, jaku máte moc a kdo má moc nad vámi? Co je vlastně moc a kdo má největší moc? Děkuji.

Odpovědi
relux

To by se mělo zařadit spíš do filozofie, nikoliv do práva 😁. Nad tím jsem ještě nikdy nepřemýšlel, ale můj otec mi často říkával: ,,Buď Pánem sám sobě" -tím chci říct, že moc mám já. Sám nad sebou.

pucipuci

Tak jsem se chvíli nad tím zamýšlel, kromě jasného, že každý stát si uzákoní, kdo má právo veta, nebo rozhodující slovo (někde president, někde senát, někde lid…),tak největší moc má hold příroda. A samosebou láska.